کد خبر: 729130 A

حضور هنرمندان تئاتر ترکیه در جشنواره تئاتر فجر و برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه دستاوردهای مختلفی از جمله برنامه‌ریزی برای تولید اثری مشترک و معرفی تئاتر معاصر ایران در جشنواره بین‌المللی تئاتر استانبول را به همراه داشت.

به گزارش ایلنا، حضور هنرمندان تئاتر ترکیه در جشنواره تئاتر فجر و برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه دستاوردهای مختلفی از جمله برنامه‌ریزی برای تولید اثری مشترک و معرفی تئاتر معاصر ایران در جشنواره بین‌المللی تئاتر استانبول را به همراه داشت.

اوزن یولا (کارگردان، نمایشنامه‌نویس) و لمان ییلماز عضو پیشین هیأت داوری جشنواره تئاتر بین‌المللی فجر، جامعه‌شناس و همچنین دکترای دراماتورژی که مدیر فستیوال تئاتر در ترکیه است، از جمله مهمانان بین‌المللی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر هستند که علاوه بر حضور در جشنواره، نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه را با حضور عبدالحسین لاله در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار کردند.

طی حضور این چهره‌های تئاتر ترکیه و همچنین برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه مقرر شد نشست مشابهی برای معرفی تئاتر معاصر ایران در دوره آینده جشنواره بین‌المللی تئاتر استانبول در سال ۲۰۱۹ با حضور متخصصان و هنرمندان برگزیده تئاتر ایران برگزار شود.

طبق تعامل صورت گرفته قرار است نمایشنامه‌های منتخبی از نمایشنامه‌نویسان تئاتر ایران در جشنواره بین‌المللی تئاتر استانبول نمایشنامه‌خوانی شوند، ضمن اینکه شرایط لازم برای انتخاب اثر یا آثار ایرانی برای حضور در دوره آتی این جشنواره تئاتری با همیاری امور بین‌الملل اداره‌کل هنرهای نمایشی فراهم خواهد شد.

همچنین مذاکره و بررسی شرایط برای تولید مشترک یک اثر نمایشی با حضور هنرمندان ایرانی و ترکیه‌ای از دیگر دستاوردهای حضور هنرمندان تئاتر ترکیه در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و همچنین برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه است.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مذاکره و بررسی تولید نمایشی مشترک بین ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر