کد خبر: 728601 A

«مگرالن» به کارگردانی مریم زارعی طی چهار نمایش در جشنواره بین‌المللی برلین با حضور عوامل این فیلم کوتاه به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد.

به گزارش ایلنا، عوامل فیلم «مگرالن» پس از نمایش آن روی صحنه رفتند و به پرسش‌های مخاطبان پاسخ دادند. مخاطبان در دو نمایش این اثر در برلین تحت تاثیر قصه فیلم گرفته و با وجود اینکه موضوع «مگرالن» درباره یک خانواده ایرانی است، اما آنها مسائل مطرح شده در فیلم را جهانی دانسته و با آن ارتباط برقرار کردند.

«مگرالن» در بخش «نسل» جشنواره برلین حضور دارد و همچنین برای دریافت جایزه بهترین فیلم اول رقابت می‌کند. این فیلم چهار نمایش در بهترین سینماهای جشنواره در برلین داشت.

فیلم کوتاه «مَگرالِن» داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می‌کنند. دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین‌ها ماشینی برای خود ساخته اند که در آن روزهایشان را می‌گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می شود. کودکان برای کنار آمدن با این اتفاق در تلاش برای پیدا کردن راه خود هستند. برادر بزرگ‌تر تلاش می کند تا دنیای تلخ پیرامون را جور دیگری برای خواهرش تصویر کند و ...

آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

زارعی کارگردان فیلم کوتاه «مَگرالِن» دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و دانشگاه آلبرتا کانادا است و تجربه کارگردانی و طراحی تئاتر در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی را در کارنامه دارد.

استقبال از «مگرالن» در جشنواره برلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر