کد خبر: 728470 A

سفیر بریتانیا در تهران:

سفیر بریتانیا در تهران، با انتشار ویدئویی در توییتر خود از ترمیم و بازگردانده شدن آثار هنری خبر داد که هفت سال پیش در جریان حمله به ساختمان‌های دیپلماتیک بریتانیا در تهران آسیب دیده بودند.

به گزارش ایلنا، راب مکر (سفیر بریتانیا در تهران) با انتشار ویدئویی در توییتر خود از ترمیم و بازگردانده شدن آثار هنری که هفت سال پیش در جریان حمله به ساختمان‌های دیپلماتیک بریتانیا در تهران آسیب دیده بودند، خبر داد.

به گفته او، این آثار برای ترمیم به لندن فرستاده شده بودند، و هفته گذشته بعد از ترمیم همراه با تعداد دیگری از آثار هنری که مربوط به تاریخ ایران می‌شود، بازگشتند. همچنین تعدادی تابلوهای مدرن از هنرمندان ایرانی، ایتالیایی و... از لندن به سفارت بریتانیا در تهران منتقل شد.

12

مکر ادامه داد: مجموعه آثار هنری که در سفارت بریتانیا در تهران نگهداری می‌شود شامل تابلوهای نقاشی از قرن ۱۵ میلادی تا قرن معاصر است. همچنین، در این مجموعه یک نقاشی از فتحعلی شاه که توسط خود او به سفیر بریتانیا در سال ۱۲۱۱ هدیه شده نیز وجود دارد.

گفته می‌شود، این تابلو، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار پوند ارزش دارد. این اثر هنری در قرن ۱۹ میلادی خلق شده است.

او یادآور شده است: بازگرداندن این مجموعه بدون تعهد و همکاری مسئولین آثار هنری دولت بریتانیا و همکاران من در سفارت و همچنین همکاری وزارت امور خارجه ایران امکان پذیر نبود. از تمام دست اندرکاران این پروژه تشکر می‌کنم.

لندن نقاشی سفارت سفیر بریتانیا در تهران ساختمان‌های دیپلماتیک بریتانیا در تهران تاریخ ایران فتحعلی شاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر