کد خبر: 727540 A

مدیر دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم وارش با اشاره به استقبال خوب فیلمسازان خارجی و داخلی از این رویداد بین‌المللی گفت: 3 هزار و 341 فیلم به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم وارش ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، مرتضی کاظمی نیا درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توضیح داد: در مجموع 3 هزار و 341 اثر به این دبیرخانه رسیده است که از این میان 1672 اثر از هنرمندان داخلی و 1669 اثر از هنرمندان خارجی است.

وی یادآور شد: از میان آثار داخلی ثبت شده به تفکیک 1201 فیلم در بخش مسابقه ملی، 243 فیلم در بخش ویژه (با محوریت توجه به جنگل‌های هیرکانی) و 228 فیلم در بخش ترنه‌وا (جغرافیای مازندران) متقاضی شرکت در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش هستند.

مدیر دبیرخانه وارش عنوان کرد: همچنین در بخش بین الملل 1669فیلم با موضوع توجه به میراث طبیعی و میراث زبانی به دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری جشنواره  ارسال شده است.

کاظمی نیا ادامه داد:  با توجه به آخرین آمار، بیشترین آثار داخلی به ترتیب متعلق به استان‌های تهران، مازندران، گیلان، اصفهان، قم و خوزستان  بوده است؛ همچنین بیشترین آثار خارجی رسیده به ترتیب متعلق به کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و تاجیکستان است.

وی گفت: باتوجه به اینکه همواره یکی از اهداف جشنواره وارش توجه ویژه به فیلمسازان جوان و کشف استعداهای جدید است، این دوره از جشنواره توانسته توجه 53 فیلمساز دهه هشتاد و همچنین116 فیلمساز دهه70 را به خود جلب کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با موضوعات سنت های رفتاری، گفتاری و زیستی برگزار می شود. این رویداد فرهنگی هنری اهدافی همچون تقویت و حمایت از آثار و فیلم‌هایی با محوریت مردم شناسی با تاکید بر موضوع فرهنگ عامه و ارتباط با فیلمسازان کشورهای حاشیه دریای کاسپین وحوزه تمدنی میراث مشترک به منظور دستیابی به تحولات نوین بین منطقه ای را دنبال می کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور، اردیبهشت 1398 در مازندران برگزار خواهد شد.

استقبال فیلمسازان داخلی و خارجی از جشنواره فیلم وارش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر