کد خبر: 727401 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید: بزودی جلسه‌ای درباره روند برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان جشنواره برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه (سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به وضعیت برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: من فرصت نکردم همه فیلم‌های جشنواره را ببینم اما تعدادی از آنها را دیدم که آثار قابل قبولی بود و براساس اخباری که به دست ما رسیده، برگزاری جشنواره روند مطلوبی داشته است.

وی ادامه داد: براساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، روند برگزاری جشنواره نسبت به سال‌های گذشته بسیار خوب بوده است و حواشی جشنواره نیز نسبت به دوره قبل بسیار کمتر بود و در حداقل قرار داشت. همچنین از میان فیلم‌هایی که برای بخش مسابقه انتخاب شده بودند آثار به گونه‌ای بود که تقریباً تنوع از نظر ژانر و نوع فیلم‌ها وجود داشت.

آزادی‌خواه ادامه داد: تقسیم‌بندی خوبی برای حضور فیلم‌ها از گونه‌های مختلف همچون اجتماعی و دفاع مقدس در جشنواره صورت گرفته بود و همچنین شکل اجرایی جشنواره از لحاظ هزینه‌کرد و مصرف بودجه بهتر از سال گذشته بود.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از نکات منفی جشنواره مراسم افتتاحیه بود و به نظر می‌رسد اگر مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه کاملاً از یک مرجع خاص و با برنامه‌ریزی حساب‌شده باشد و مدیریت شود این مشکلات نیز به وجود نمی‌آید.

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه به زودی جلسه‌ای در کمیسیون فرهنگی پیرامون جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد، گفت: ‌قصد داشتیم در اواسط برگزاری جشنواره فیلم فجر یا در پایان آن جلسه‌ای را با مسئولان برگزاری و وزارت ارشاد برگزار کنیم که این فرصت به وجود نیامد و یکی از دلایل آن بررسی روند بودجه بود.

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون تقاضا و پیشنهاد برگزاری جلسه‌ای را درباره روند برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام کردند و ما نیز به زودی این جلسه را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی و مسئولان جشنواره برگزار خواهیم کرد.

جشنواره فیلم فجر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر