کد خبر: 727056 A

دو فیلم بلند سینمایی و هشت فیلم پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زیر چتر سینمای ایران در بازار فیلم جشنواره برلین معرفی می‌شود.

به گزارش ایلنا، در بازار فیلم شصت‌و‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین آلمان، تهیه‌کنندگان یا توزیع‌کنندگان فیلم از کشورهای مختلف جهان متناسب با رشد صنعت سینما در آن کشور می‌توانند در چتر سینمایی کشور خود یا به طور مستقل به معرفی آثار سینمایی‌شان بپردازند.

امسال طی روزهای 18 تا 28 بهمن 1397 خورشیدی برابر با 7 تا 17 فوریه 2019 میلادی چتر سینمای ایران از سوی بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه جشنواره برلین برپا شده است.

در این میان کانون نیز دو فیلم بلند سینمایی خود را با عنوان‌های «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس و «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی در این بازار فیلم عرضه کرده است.

همچنین هشت فیلم کوتاه پویانمایی با عنوان‌های «ای کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس‌دوست، «گرگم و گله می‌برم» امیرهوشنگ معین، «ماهیگیر و بهار» حسن سلطانی، «شب ترسناک لومو» ساره شفیعی‌پور، «زری زری کاکل زری» مهین جواهریان، «سگی که مرض داشت» پروین تجوید، «قهرمان» کیانوش عابدی، «باد دوچرخه‌سوار» نازنین سبحان‌سربندی نیز در این بازار معرفی می‌شود.

در شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین 332 شرکت تولید و توزیع‌کننده و نمایندگان جشنواره‌های جهان از 130 کشور حضور دارند.

توجه و تمرکز بر تولیدات نوین سینمایی سراسر دنیا از امتیازهای مهم جشنواره برلین و فراتر از موضوع اصلی جشنواره است.

از بخش‌های این جشنواره هم می‌توان به بخش مسابقه اصلی که به کشف استعدادهای جدید می‌پردازد، بخش چشم‌‌انداز یا نگاه نو که در آن فیلم‌هایی با درون‌مایه هنری بیشتر ارایه می‌شود و بخش کودک و نوجوان اشاره کرد.

معرفی فیلم‌های کانون زیر چتر سینمای ایران در برلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر