کد خبر: 726157 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۱۰ شیء منحصر به فرد تاریخی استان که از کاوش‌های علمی باستان شناسی در محوطه‌های تاریخی خراسان رضوی کشف شده، در نمایشگاه موزه ملی، به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل مکرمی فر (مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی) گفت: ۱۰ شیء منحصر به فرد تاریخی استان که از کاوش‌های علمی باستان شناسی در محوطه‌های تاریخی خراسان رضوی طی ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشف شده، در نمایشگاه موزه ملی، با عنوان "چهار دهه میراث باستان شناسی ایران" به نمایش گذاشته می‌شود.

او افزود: این آثار فاخر تاریخی، شامل جام میثاق شهر تپه درگز، پلاک مفرغی نقره کوب مکشوفه از محوطه تاریخی ششتمد سبزوار مربوط به دوره سلجوقی منقوش و کتیبه دار، ظروف سفالی کشف شده از تپه دامغانی سبزوار متعلق به عصر مفرغ، مهر صور فلکی دوره سلجوقی مکشوفه از سایت موزه شادیاخ نیشابور، پیکره سنگی مکشوفه از نیشابور و متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد و قدح سفالی دوره سلجوقی کشف شده از شادیاخ هستند.

مکرمی فر ادامه داد: در این نمایشگاه که به زودی طی هفته جاری افتتاح خواهد شد، علاوه بر خراسان رضوی، آثار تاریخی منحصر به فرد و شاخص سایر استان‌ها ،نیز نمایش داده خواهد شد.

نیشابوری دوره سلجوقی جام میثاق کاوش‌های علمی باستان شناسی محوطه‌های تاریخی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر