کد خبر: 724915 A

رییس حوزه هنری و محمد رضا زائری ضمن بازدید از نمایشگاه پنجمین جشنواره هنرمقاومت به معنا و مفهوم هنر مقاومت و وسعت این معانی در عرصه هنر اشاره داشتند.

به گزارش ایلنا، محسن مومنی شریف (رییس حوزه هنری) در طول بازدید از نمایشگاه جشنواره هنرمقاومت، گفت: برایم بسیار جالب بود که معنا و مفهوم مقاومت بسیار وسیع شده و حوزه‌های معنایی متعددی را از میدان نبرد گرفته تا میدان سبک زندگی و جنگ نرم شامل شده است. به نظرم این نمایشگاه از چندین لحاظ حائز اهمیت است که متمایزترین وجه آن حضور جوانان هنرمند و درخشش آنان در این نمایشگاه است. باوجودی که دشمن سعی در دلسرد کردن جوانان ما در همه عرصه‌ها دارد ولی به لطف خداوند و برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد درخشش جوانان و نسل امروز در حوزه فرهنگ و ادبیات و هنر هستیم که این از دستاوردهای انقلاب در استانه ورود به دهه پنجم آن است.

وی با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه‌های گوناگون از دستاوردهای انقلاب پس از چهل سال بوده است، افزود: نسل امروز واقعا ادامه دهنده آرمان‌های انقلاب هستند و امروز پرچم در دست جوانان متعهد انقلابی است که به خوبی از آرمان‌های انقلاب پاسداری و محافظت می‌کنند و ما بخشی از این موضوع را در آثار این جشنواره به وضوح می‌بینیم.

مومنی شریف همچنین اضافه کرد: بخش‌های این نمایشگاه بسیار جذاب بودند خصوصا بعضی بخش‌ها مثل طراحی صنعتی و تبلیغات شهری که می‌تواند جای کار بیشتری خصوصا در جامعه داشته باشند که امیدوارم مسئولین امر از این ظرفیت و پتانسیل ایجاد شده نهایت بهره را ببرند و از این ظرفیت گران بها به درستی استفاده کنند.

8

10

جشنواره هنر مقاومت نماد قدرت و توان جبهه فرهنگی انقلاب است

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری (استاد دانشگاه و فعال فرهنگی) نیز ضمن بازدید از این نمایشگاه گفت: از دیدن این نمایشگاه بسیار خرسندم و به نظرم این نمایشگاه نمادی از قدرت و توان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و تنوع و جذابیت در فرم و قالب نمایشگاه و نیز در آثار متجلی است. باعث خوشحالی است که این تعداد اثر از این هنرمندان جوان بخشی از توان و پتانسیل کشف نشده ما در عرصه هنرهای تجسمی کشور است که می‌بایست با پرورش و راهنمایی صحیح شکوفا شوند و به خیل عظیم سپاهیان جبهه فرهنگی انقلاب بپیوندند.

این فعال فرهنگی ضمن تمجید از محیط و فضاسازی این نمایشگاه نیز گفت: جزییات بسیاری در این طراحی و فضاسازی وجود دارد که حاصل ذوق سلیقه و ارتباط  مضمونی و محتوایی این طراحی با روح نمایشگاه و جشنواره است. طراحی‌ها بسیار دقیق و ساختارشکنانه انجام شده است و برای مخاطب دیدن چنین آثاری در این فضا و محیط هنری بسیار لذت‌بخش است.

12

هنرهای تجسمی حوزه هنری هنر مقاومت پنجمین جشنواره هنرمقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر