کد خبر: 724497 A

رمان «پیراهن بی‌درز مریم» نوشته‌ی ندا کاووسی‌فر توسط نشر نیماژ منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهسا کاظم‌پور (مدیر داخلی نشر نیماژ) با اعلام خبر انتشار رمان «پیراهن بی‌درز مریم» نوشته‌ی ندا کاووسی‌فر گفت: این کتاب از امروز به بازار کتاب عرضه شده است.

وی درباره مضمون این کتاب توضیح داد: این رمان درباره زندگی و روابط عاطفی و اجتماعی دختری به‌نام مریم است که در بستر برخی مسائل سیاسی‌اجتماعی روایت می‌شود.

کاظم‌پور درباره‌ی نویسنده این اثر اذعان داشت: ندا کاووسی‌فر در کارنامه‌ی کاری خود رمان نوجوان «سه‌ترکه بر دوچرخه، من، میمون و پدر» را دارد که برنده‌ی جایزه گام اول شده و همچنین مجموعه‌ داستان «خواب با چشمان باز» کاووسی‌فر سال ۱۳۸۸ جایزه هفت‌اقلیم را از آن خود کرده است.

چاپ اول رمان «پیراهن بی‌درز مریم» با شمارگان ۵۰۰ نسخه، ۱۶۷ صفحه دارد و با قیمت ۲۰۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

در پشت جلد این کتاب در توضیح فضای آن آمده است: «پیراهن بی درز مریم» تجربه‌ی نسلی‌ست آرمان‌گرا و درگیر بهبود جهان و آفرینش حماسه‌های بزرگ که به‌دست فرومایگان مثله شدند.

همچنین در بخشی از این رمان می‌خوانیم: این یعنی فرق داریم. یعنی آینده‌مان روشن است؟ نبود، واقعا نبود. حالا که به باغچه‌ی خشک خانه، به اتاق‌های متروک، به یک قبر جوان‌مرگ نگاه می‌کنم، می‌بینم چقدر خاله‌ها و دایی‌هایم خوشبخت بودند که بچه‌هایشان یک‌طوری نبودند، که نمره‌های ریاضیاتشان خوب بود، که تالاپی از درخت می‌افتادند، که نقاشی‌هایشان گه بود، چشم‌چشم دو ابرو بود. حالا همه‌شان استاد دانشگاه، دبیر و مهندس و معمار و کوفت و هزار چیز دیگرند...

بازار کتاب نشر نیماژ رمان ایرانی ندا کاووسی‌فر پیراهن بی‌درز مریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر