کد خبر: 723092 A

مراسم شب انقلاب با اجرای آثار و قطعات فاخر ایرانی توسط وحید تاج و ماریو تقدسی در اراضی عباس آباد برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد حسین حجازی (مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد) از برگزاری شب موسیقی انقلاب اسلامی (آثار و قطعات فاخر ملی ایران) با عنوان «چلچله» با صدای ماریو تقدسی و وحید تاج و در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر داد.

حجازی اظهار داشت: در شب موسیقی انقلاب آثار و قطعات فاخر ملی ایران در 3 بخش سرود، موسیقی سنتی ایران و موسیقی ارکسترال ( قدیمی و جدید)  به روی صحنه خواهد رفت.

وی افزود: قطعه «پیروزی»، «سرو آزاد»، «رزم آوران» و «ایران ایران» در ژانر سرود توسط ماریا تقدسی، قطعه «سپیده»، «رزم مشترک»، «شب نورد» در بخش موسیقی سنتی ایران با تنظیم سلمان سالک و اجرای وحید تاج بازخوانی خواهد شد.

به گفته حجازی برای این اجرا 98 نوازنده گروه را همراهی کرده که 60 نوازنده در ارکستر سمفونیک، 8 نوازنده سازهای ایرانی و 30 نفر  گروه کر هستند و استاد همایون رحیمیان رهبری ارکستر را برعهده دارد.

مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد تاکید کرد: مدت زمان اجرای قطعات 80 دقیقه بوده و این اجرا به نوعی حضور موسیقایی هنرمندان موسیقی در انقلاب ایران اسلامی محسوب می‌شود.

 پس از اجرای موفق ارکستر سازهای ملی ایران توسط محمد معتمدی در بوستان آب و آتش، این دومین اقدام جدی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه موسیقی است که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 15 بهمن ساعت 18 در سالن خلیج فارس مجموعه اراضی عباس آباد (باغ موزه دفاع مقدس) برگزار می‌شود.

موسیقی موسیقی سنتی کنسرت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر