کد خبر: 722936 A

درحالی‌که عصر روز گذشته جمعه ۱۲ بهمن ماه شاهد گشایش سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر بودیم، اما امروز ۱۳ بهمن ماه و درست یک روز بعد از افتتاح، درهای این نمایشگاه بسته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خانه هنرمندان درحالی روز گذشته ۱۲ بهمن ماه شاهد گشایش سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر بود که این جشنواره و نمایشگاه با حضور محمد خیاطیان (معاون توسعه مدیریت)، محمدحسن طالبیان (معاون میراث فرهنگی)، پویا محمودیان (معاون صنایع دستی)، جواد جهانبانی (مدیرکل حراست سازمان میراث فرهنگی) و جمعی از فعالان و هنرمندان صنایع دستی همزمان با اولین روز از دهه فجر آغاز شد.

هرچند پویا محمودیان (معاون صنایع دستی) در این مراسم ابراز خرسندی کرده بود که خوشحال است که این نمایشگاه در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی گشایش یافته و این موضوع نشان می‌دهد که صنایع دستی در حال دستیابی به جایگاه واقعی خود است؛ اما، امروز ۱۳ بهمن ماه و درست یک روز بعد از مراسم افتتاحیه، شاهد درهای بسته این نمایشگاه به روی بازدیدکنندگان هستیم.

البته آنگونه که از پیگیری‌های خبرنگار ایلنا حاصل شد، مسئولان برگزاری سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از بسته بودن درهای نمایشگاه و خانه هنرمندان بی‌خبر هستند و این مهم را وابسته به قوانین خانه هنرمندان می‌دانند.

آیا لازم بود که این نمایشگاه در حالی برگزار شود که قوانین خانه هنرمندان بر مبنای تعطیلی در روزهای شنبه است؟ محمودیان دراین خصوص به ایلنا گفت: همه می‌دانند که شنبه‌ها خانه هنرمندان تعطیل است. اما از آنجا که برای ما بسیار مهم بود که در روز ۱۲ بهمن ماه و همزمان با آغاز دهه فجر این نمایشگاه گشایش یابد از این رو، جمعه ۱۲ بهمن ماه را برای مراسم افتتاحیه انتخاب کردیم. این طبیعی است که خانه هنرمندان یک روز تعطیل باشد.

او ادامه داد: ما سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر را افتتاح کردیم و از روز یکشنبه بازدید آن برای عموم آزاد خواهد بود.

8

 محمودیان در مراسم گشایش این نمایشگاه گفته بود: سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجراز امروز ۱۲ تا ۲۳ بهمن در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود، همچنین در روز ۱۷ بهمن داوران و ارزیابان پس از بررسی آثار، منتخبان دریافت سرو زرین این جشنواره را انتخاب خواهند کرد.

بنابراین گزارش، پس از فراخوانی که برای جشنواره ارائه شد، ۷۰۰ کالا به دبیرخانه ارسال شد، آثار ارسالی با دقت و وسواس بسیار زیاد کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت ۱۷۱ اثر برای نمایش  و ارزیابی نهایی انتخاب شد.

12

نمایشگاه خانه هنرمندان خانه هنرمندان ايران هنرهای سنتی هنرهای سنتی و صنایع دستی سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر