کد خبر: 722534 A

علیرضا شجاع نوری (تهیه‌کننده فیلم بنفشه آفریقایی) گفت: اگر می‌خواهیم سینمای جهان‌گیری داشته باشیم باید به سمت روابط انسانی برویم. باید به سمت روابطی برویم که آن را به شکلی درست به نمایش بگذاریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کاخ اصحاب رسانه عصر امروز (۱۱ بهمن ماه) میزبان عوامل فیلم بنفشه آفریقایی بود.

در ابتدای این نشست فاطمه معتمدآریا (بازیگر نقش شکوه) که در سالن حضور نداشت به صورت به تصویری با حاضران ارتباط برقرار کرد و به همه خیرمقدم گفت.

در ادامه مونا زند حقیقی (کارگردان) در خصوص انتخاب بازیگران تصریح کرد: رضا بابک از ابتدای امر انتخاب اول ما بود اما از آنجایی که تصورمان آن بود که بازیگران باید سن بیشتری  داشته باشند از این رو قصد داشتیم بازیگران دیگری را انتخاب کنیم اما بعدها معتمدآریا را انتخاب کردیم.

او ادامه داد: یکی از دشواری‌های کار ما آن بود که از بابک بخواهیم تکیده باشد و کمرش را خم و خمیدگی بیشتری در بازی داشته باشد. فیلم بنفشه آفریقایی در یکی از محلات قدیمی شهر آمل فیلمبرداری شده است اما میزان نماهایی که فضاهای باز و بافت را نشان دهد و بیرون از فضای بسته خانه  باشد، کم بود.

از آنجایی که این فیلم براساس داستان واقعی نوشته شده، زند حقیقی در خصوص داستان این فیلم گفت: از آنجایی که داستان واقعی و ذهنیات فیلمنامه‌نویس در طول داستان گره خورده، نمی‌توانم بگویم کجای این داستان واقعی است. اما حضور فرشته و رنگرز بودن شکوه برگرفته از ذهن فیلمنامه‌نویس است.

او درخصوص استقبال مخاطبان از این فیلم گفت: اولین اجرا در سینما آزادی بود که مورد استقبال قرار گرفت.

کارگردان بنفشه آفریقایی درخصوص چرایی تغییر نام این فیلم گفت: فیلم دو بار تغییر نام داد. اما از آنجایی که بنفشه آفریقایی خود را در فیلم جا و نشان داده بود و از آنجایی که گیاه خاصی است و گل‌دهی و نگهداری خاصی دارد، با شخصیت شکوه نزدیک بود. ضمن آنکه این گل داستان خاصی در فیلم دارد. تصویری خاص از کاراکتر فیلم را نشان می‌دهد.

از آنجایی که تاس نقش خاصی در فیلم داشت. زند حقیقی گفت: جفت 6 و جفت 1 اتفاقی و نهایتا با دو برداشت محقق شد. این امر را نشانه‌ای برای کار در نظر گرفتیم.

علیرضا شجاع نوری (تهیه‌کننده) نیز در خصوص فیلم گفت: اگر می‌خواهیم سینمای جهان‌گیری داشته باشیم باید به سمت روابط انسانی برویم. باید به سمت روابطی برویم که آن را به شکلی درست به نمایش بگذاریم.

او تصریح کرد: تاکنون تجربیات مختلفی در عرصه بین‌الملل داشتیم و همه این خاطرات به صورت نوستالژی رقم خورده است. اگر بتوانیم فیلم‌هایی تهیه کنیم که بیشتر رنگ و بوی مارا داشته باشد، موفق‌تر خواهیم بود.وقتی یک خارجی به ایران می‌آید و در کوچه‌ها قدم می‌زند و رنگ و بوی ما را با خود می‌برد آن سینما خود ما خواهد بود. این هم یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

شجاع نوری خاطرنشان کرد: با این وجود ما کار خودمان را انجام می‌دهیم.

فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعیدآقاخانی بازیگران اصلی این فیلم هستند. مهدی حسینی‌نیا، رویا جاویدنیا، ندا جبرائیلی و مریم شیرازی ایفای دیگر نقش‌ها را برعهده دارند.

در خلاصه داستان «بنفشه آفریقایی» آمده است: شوکو به همراه همسر دومش رضا تصمیم می‌گیرند تا فریدون همسر سابقش که توسط فرزندانشان به خانه سالمندان  سپرده شده است را به خانه خود بیاورند. این تصمیم  اتفاقات جدیدی را در زندگی هر سه نفر رقم می‌زند.

اصحاب رسانه سینمای جهان فاطمه معتمدآریا علیرضا شجاع نوری رضا بابک بنفشه آفریقایی مونا زندحقیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر