کد خبر: 721826 A

در بخشی از مراسم افتتاحیه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از خسرو خسروشاهی تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خسرو خسروشاهی در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر گفت: من سال‌ها در کنار شما بودم، در سایه، حالا زیر این نور آمدم و کمی دستپاچه‌ام. 5 فیلم صداگذاری کردم که اکثر آدمهایی که کار کردند را اینجا می‌بینم. وقتی سینماگرها کارشان تمام می‌شد کارگردان می‌ماند و مدیر دوبلاژ. همه می‌رفتند و ما می‌ماندیم و دوبله شبانه روز و بالاخره می‌رساندیم و لی هیچ وقت به این حرفه توجه نشد. یک بار در فارابی یک لیستی گذاشتند و گفتند می‌خواهیم از این آقایان تجلیل کنیم و بعد هم پیشمان شدند. این کار دوبله را به حساب نمی‌آوردند ولی الان اوضاع تغییر کرده. هر چند من فعالیت چندانی در دوبله ندارم. از مقام وزارت، از معاونت و دیگران تقاضا می‌کنم به این حرفه بیشتر توجه کنند.

 وی ادامه داد: یک زمان برای دوبله خوب جایزه می‌دادند، یک بار من خودم جایزه گرفتم زمانی که آقای داروغه‌زاده در موسسه رسانه‌های تصویری بود. شما که بیننده هستید می‌گویید فیلم خوب دوبله نشده ولی هنوز این‌هایی که اینجا هستند در کار دوبله هستند و فیلم‌ها هم خوب هستند ولی به بدترین شکل دوبله می‌شود و متاسفانه به این فیلم‌ها پروانه نمایش داده می‌شود. من خودم با جورج لوکاس برای جنگ ستارگان حرف زدم. کوبریک برای فیلمش از ما نمونه صدا می‌گرفت. برای فییلم جن‌گیر از مدیر دوبلاژ اسم خواستند. من با آقای کیمیایی وقتی می‌خواستیم یک فیلم دوبله کنیم به هزاران راه فکر می‌کردیم به این آسانی‌ها نبود. بیایید داوری کنید و ببینید تا کجاها رفتیم. گروهبان و دندان مار را ببینید. اصلاً یک دنیای عجیب غریبی بود. یا فیلم شیرین که با کیارستمی کار کردیم. ایشان درباره دوبله حرف‌های زیادی زدند. آقای اسماعیلی به ایشان یادآوری کردند که این حرف‌ها در تاریخ می‌ماند.

کلیپ  بزرگداشت خسرو سخرو شاهی که توسط مجید توکلی ساخته شده و همچنین فیلم سخنرانی خسرو  خسرو شاهی در مراسم افتتاحیه را می‌توانید در پایین خبر مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 74.30M | زمان ویدئو: 00:09:42
خسرو خسرو شاهی سخنرانی و کلیپ خسرو خسرو شاهی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر