کد خبر: 720974 A

ارکستر سمفونیک تهران اولین کنسرت زمستانی خود را برگزار می‌کند؛

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی روز چهارشنبه و پنجشنبه 10 و 11 بهمن‌ماه با اجرای رپرتواری متفاوت در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی روز چهارشنبه و پنجشنبه 10 و 11 بهمن‌ماه با اجرای رپرتواری متفاوت در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. در این کنسرت قطعات اورتور کارناوال اثر آنتون دورژاک، سمفونی شماره ۲ (موومان سوم) اثر سرگئی راخمانینف، باروک فلامینگو برای ۴ هارپ اثر دبورا هانسون، پیتر و گرگ اثر سرگئی پروکفیف با روایت ژرژ پطروسی و دانزون شماره  اثر آرتورو مارکز اجرا خواهد شد. ژرژ پطروسی هنرمند باسابقه هنر دوبله ایران در این اجرا راوی قطعه پیتر و گرگ است که شهرت جهانی دارد.

«شهرداد روحانی» درباره‌ی این اثر می‌گوید: «این اجرا، آغازگرِ اجراهای زمستانی ارکستر سمفونیک خواهد بود و بعد از آن، اجراهای دیگری هم در قالب جشنواره موسیقی فجر خواهیم داشت که رپرتوار کاملاً متفاوتی برای آن در نظر گرفته‌ایم که تاکنون شنیده نشده است،‌ همان‌طور که در اجرای پیش‌رو نیز این اتفاق رخ داده است. از ابتدای سه سال اخیر که من به‌عنوان رهبر به ارکستر ملحق شدم همیشه یکی از سیاست‌های اصلی ارکستر سمفونیک معرفی آثار جدید برای مخاطبان بوده و از سوی دیگر بسیار خوشحالیم که در ماه‌های اخیر مخاطبان جوان نیز به مخاطبان ارکستر سمفونیک اضافه شده‌اند.»

 رهبر ارکستر سمفونیکِ تهران همچنین با توجه به مخاطبانِ برنامه‌های خویش گفت: «بیش از نیمی از جمعیتِ مخاطبانِ ما را جوانان تشکیل داده‌اند و از آن طرف نوازندگانِ بسیار جوانی با ما همکاری دارند و این به معنی این است که ارکستر سمفونیک مأموریت خود را به‌خوبی به انجام رسانیده است. در کنسرتی که قرار است برگزار شود هم سعی شده از استعدادهای جوانی استفاده می‌شود که حداکثر سن آن‌ها بین 11 تا 15 سال است.»

 رهبر ارکستر سمفونیک تهران ادامه داد: «در این برنامه هم علاوه بر اجرای کنسرت یک سری آثار را به‌صورت صوتی و تصویری از اجراهای خود را که به‌صورت زنده و نه به‌صورت استودیویی ضبط شده‌اند در اختیار مخاطبان قرار خواهیم داد. هدفمان بالا بردن سطح سلیقه مخاطبان است تا با موسیقی خوب آشنا شوند.»

روحانی درباره‌ی اجرای خود در جشنواره نیز توضیح داد: «در اجراهای جشنواره موسیقی فجر یک رپرتوار آثار شاهین فرهت با سولیست ویولن امین غفاری و قطعاتی از یک پوئم سمفونیک اثر رضا کهریزی در بخش اول و در بخش دوم نیز قطعه «پرنده آتشین» اجرا خواهد شد. ضمن آنکه سمفونی شماره 9 بتهوون نیز به‌عنوان رپرتوار برای آخرین اجرای ارکستر در انتهای اسفندماه خواهد بود.

کنسرت شهرداد روحانی ارکستر سمفونیک تهران موسیقی کلاسیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر