کد خبر: 720061 A

بیانیه اعتراضی خانه تئاتر که ۲۲ دی در گردهمایی خانواده تئاتر به امضای هنرمندان تئاتر رسیده بود، برای قوای سه‌گانه مجریه، مقننه و قضائیه فرستاده شد.

به گزارش ایلنا، بیش از ۷۰۰ نفر بیانیه اعتراضی خانه تئاتر که در ۲۲ دی در گردهمایی خانواده تئاتر بآماده شده بود امضا کردند و این طومار، برای قوای سه‌گانه مجریه، مقننه و قضائیه فرستاده شد.

خانواده تئاتر در این بیانیه خواستار حقوق صنفی خود شده‌اند و به مواردی همچون وضعیت صیانت از اندیشه، تامین اجتماعی، بیمه درمانی هنرمندان، بودجه حمایتی تئاتر و دخالت‌های غیر تخصصی قوه قضائیه اشاره شده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: با ابراز تأسف از وضعیتِ موجود، مسؤلانِ محترمِ سه قوه‌ی مقننه، مجریه و قضائیه را به هم‌نشینی و گفتگو دعوت می‌کنیم؛ زیرا معتقدیم نخستین و بدیهی‌ترین حقوقِ جدایی‌ناپذیرِ هنرمندانِ تئاترِ ایران که حقِ حیاتِ عزت‌مند، حفظِ  شأنیت و کرامت، آزادی بیان، امنیتِ شغلی و امنیتِ روانی است از سوی آن قوای محترم مغفول واقع شده است.

بایسته است در این برهه‌ی حساس از زمان به‌جای ایجادِ حسِ یأس، ناامیدی و سرخوردگی، به گشایش، نشاط و امید همت گماشته و نیروهای دل‌سوزِ فرهنگ و هنر را به فعالیت و تلاشِ بیش‌تر دعوت کنیم.

بیانیه امضاء شده هنرمندان تئاتر به سران سه قوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر