کد خبر: 719881 A

پوریا اخواص، هنرمند عرصه موسیقی، طی نامه‌ای به شاهین فرهت دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از حضور در این گردهمایی هنری انصراف داد.

به گزارش ایلنا، پوریا اخواص، هنرمند عرصه موسیقی سنتی که زیر نظرمرحوم رضوی سروستانی آموزش دیده و دوره عالی آواز را زیر نظر محسن کرامتی آموخته و مبانی نظری موسیقی و تحلیل ردیف موسیقی ایرانی را نزد حسین علیزاده فرا گرفته است، قرار بود در جشنواره موسیقی فجر امسال حضور داشته باشد که طی نامه‌ای به شاهین فرهت (دبیر سی و چهارمین دوره از این جشنواره) انصراف داد.

متن نامه انصراف پوریا اخواص به شرح زیر است:

دبیر محترم سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر

جناب آقای دکتر شاهین فرهت

با سلام و احترام

از آنجا که جشنواره موسیقی فجر جایگاهی برای ارائه، تبادل و درک و دریافت موسیقی حرفه‌ای‌ است، لذا توقع از آن چنین است که رفتار و منش برگزارکنندگان آن نیز حرفه‌ای باشد.

۱- تا به امروز که فقط هجده روز به شروع برگزاری جشنواره باقی مانده است هیچ قرارداد رسمی با اینجانب در رابطه با اجرا در جشنواره سی و چهارم منعقد نگردیده و این نشان از غیرحرفه‌ای بودن برگزارکنندگان بزرگترین هنگامه موسیقایی کشور دارد.

۲- بعد از انتشار جدول اسم اینجانب به‌عنوان خواننده در آن دیده نمی‌شد و بعد از اعتراض و پیگیری سرپرست گروه، جدول دومی طراحی و مجدداً منتشر شد که اسامی چند خواننده از جمله بنده به آن اضافه گردید. اگر این اهمال از جانب دست‌اندرکاران بوده است که باز نشان از غیرحرفه‌ای بودن آن است، اگر هم اسم و رسم هنرمندان، اعتباری برای جشنواره نیست که زیاده جسارت است.

۳- در ماه‌های گذشته برای دو اجرا در جشنواره به من پیشنهادهایی داده شد که با مشورت با برگزارکنندگان آن به بنده اعلام گردید امکان اجرای یک خواننده با دو گروه وجود ندارد و من به تبع این قانون از گروهی خداحافظی کردم تا فقط با یک اجرا در جشنواره شرکت کنم اما متوجه شدم که در جشنواره امسال هستند خوانندگانی که با دو گروه همکاری دارند و این تبعیض و «یک بام و دو هوا» بودن در شأن برخورد با اهل موسیقی نیست.

در نهایت انصراف خودم را از شرکت در جشنواره سی و چهارم اعلام می‌دارم و یادآوری می‌کنم که:

« ادب آداب دارد»

با آرزوی موفقیت برای جنابعالی و همکارانتان

با احترام

پوریا اخواص

ششم بهمن‌ماه یکهزاروسیصد و نودو هفت

جشنواره موسیقی فجر موسیقی سنتی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر