کد خبر: 719847 A

به دعوت بنیاد رودکی و تالار وحدت، نمایش «سقراط» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی برای پنجمین بار در اسفند ۹۷ برای بیست‌ شب اجرای محدود روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، به دعوت بنیاد رودکی و تالار وحدت، نمایش «سقراط» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی برای پنجمین بار در اسفند ۹۷ برای بیست‌ شب اجرای محدود روی صحنه می‌رود. این نمایش نخستین‌بار در آذر و دیِ سال ۱۳۹۲ در تالار وحدت روی صحنه رفت و استقبال تماشاگران موجب شد که سه‌ماه بعد یعنی در ایام تعطیلات عید نوروز بار دیگر به اجرا درآید. در همان ایام، نمایش «سقراط» از سوی صدا و سیما به عنوان یکی از جاذبه‌های شهر تهران معرفی شد.

به این ترتیب در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ برای سومین و چهارمین‌بار هم اجرا شد.

نمایشِ «سقراط» تا کنون حدود ۱۵۰ اجرا را پشت سر گذاشته و میزبان ۱۳۰هزار تماشاگر بوده‌ است.

این نمایش در طول حیاتِ هنری خود موفق به کسب نشان آکادمی حمید سمندریان برای بازی فرهاد آئیش در نقش سقراط، نشان عبدالحسین نوشین برای کارگردانی حمیدرضا نعیمی از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه‌ی تئاتر و همچنین کسب جوایز بازیگری، کارگردانی، آهنگسازی، طراحی صحنه، طراحی لباس، طراحی گریم و نمایشِ برگزیده از سوی چهاردهمین جشنواره‌ی کانون ملی منتقدان تئاتر ایران، و اهدای لوح تقدیر از سوی مرکز مطالعات مرکز اسلامی (اخلاق و نیایش در آیینه هنر) ‌برای نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی شده است.

سقراط تالار وحدت حمیدرضا نعیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر