کد خبر: 719004 A

حمیدرضا نوربخش:

مدیرعامل خانه موسیقی، دلیل هجمه‌های اخیر برخی‌ها به هنر و هنرمندان را نشناختن روح هنر دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی) گفت: هنر یک تربیون تأثیرگذار و بسیار قوی است. شاید برخی از افراد هنر را با کار خودشان در تعارض می‌دانند چون هنر یک پیام‌رسان بسیار تأثیرگذار است. در واقع این افراد به جای اینکه بیایند این ابزار را فرا بگیرند و از این طریق پیام خودشان را منتقل کنند، تصمیم می‌گیرند که روبه‌روی این ابزار بایستند و بجنگند. طبیعتاٌ شما وقتی یک مغازه‌ای را می‌بینید که خیلی رونق دارد و در عین حال توان رقابت با آن را ندارید، سعی می‌کنید که آن مغازه را ببندید.

این خواننده موسیقی ایرانی در پاسخ به سوالی درباره اینکه حملات به هنر و هنرمندان را چه کسانی طرح‌ریزی می‌کنند، اظهار داشت: من واقعاً نمی‌دانم چون در جریان برخی از این موضوعات نیستم. فقط می‌توانم بگویم که متأسفانه در کشور ما عده‌ای وجود دارند که با هنر ضدیت دارند. اصولاً این افراد با تربیون‌هایی که طرفداران زیادی دارند، چندان میانه خوبی ندارند چون فکر می‌کنند بی‌رونقی بازار خودشان به خاطر رونق بازار آن‌ها است ولی اشتباه فکر می‌کنند.

نوربخش با تأکید بر اینکه هنرمندان در این شرایط باید وحدت بیشتری داشته باشند، گفت: جامعه هنری باید بیشتر از پیش هم‌بسته باشند و با هم همدلی و وحدت منافع مشترک خود را با جدیت پیگیری کنند. ما اگر از همان اول وحدت داشتیم، در حال حاضر جایگاه بهتر و متفاوت‌تری پیدا می‌کردیم.

او ادامه داد: متأسفانه ما همیشه منیت‌هایمان بر منافع جمعی‌مان غالب بوده است، هنرمندی که در برخی رسانه‌ها با محدودیت حضور پیدا می‌کند، قطعاً پذیرفته که باید بدون ساز در این برنامه حضور داشته باشد. اگر وحدت بیشتری بین هنرمندان وجود داشت، طبیعتاً این اتفاقات نمی‌افتاد و زودتر از این‌ها حل شده بود.

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر