کد خبر: 718911 A

روایتِ بافتِ لکه‌ها؛

نخستین نمایشگاه انفرادی فریناز نصیرپور تحت عنوان «روایتِ بافتِ لکه‌ها» در گالری دیلمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نخستین نمایشگاه انفرادی فریناز نصیرپور (هنرمند نقاش) تحت عنوان «روایتِ بافتِ لکه‌ها» روز جمعه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ الی ٢٠:٣٠در گالری دیلمان برگزار می‌شود.

فریناز نصیرپورتحصیل‌کرده‌ی رشته‌ی گرافیک است. او بیش از ۵ سال است که به نقاشی روآورده، و با سوزن‌دوزی روی بوم تابلوهایی انتزاعی خلق می‌کند. این هنرمند در فرآیندِ خلقِ آثارش سعی دارد به‌گونه‌ای عمل کند که اشاره‌ای به موقعیت زمانی- مکانی خاصی نداشته باشد و آثارش قضاوت‌گر نباشند؛ بلکه آن‌ها خود همانی باشند که هستند. نه بیشتر و نه کمتر. از همین رو، آثار فریناز نصیرپور سری به سوی انتزاع دارند و گاهی در آن‌ها خط فارسی نیز به چشم می‌خورد.

هنرمند در توضیح آثارش می‌گوید: سوزن‌دوزی تکنیکی است که به وسیله‌ی آن راحت‌تر توانسته‌ام احساسم را منتقل کنم. من این کار را روی بوم انجام می‌دهم. در روندِ استفاده‌ی من از این تکنیک، زن بودنم بسیار مؤثر بوده؛ چرا که زنان همیشه در طول تاریخ روایت‌گرِ موضوعات مختلفی چون جنگ، مسائل اجتماعی، خانوادگی و ... بود. مثلاً در فرش‌‌ بافی اغلب، این زنان بودند که دست به آفرینشگری زدند. برداشتِ من بیشتر از جانبِ وجهِ روایت‌گریِ زنانه بود. بنابراین خود من هم سعی کرده‌ام راوی‌ قصه‌ها باشم. برای روایت این قصه گاهی از نقوشِ فرش‌، گاهی از حروف‌ و گاهی از موارد دیگر استفاده‌ کرده‌ام. حروف ریز، به نوعی بازتابی از پیچیدگی‌های ذهنیِ ما آدم‌های معاصر است. همه‌ی ما در طولِ روز یک‌سری هجویاتی در ذهن‌مان داریم و مدام پر از صداییم.

نمایشگاه «روایت بافت لکه‌ها» حاصل ۵ سال فعالیت فریناز نصیرپور است و شامل ۱۸ اثر از این هنرمند می‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از جمعه ۵ بهمن‌ تا ۱۶ بهمن همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به گالری دیلمان واقع در خیابان شریعتی، تقاطع خیابان پورمشکانی (کودکان غزه)، پلاک ۵۰ مراجعه کنند.

2

4

5

گالری دیلمان سوزندوزی‌ بوم‌های سوزن‌دوزی‌شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر