کد خبر: 718782 A

در شب محمد درویش، اساتیدی چون عبدالحسین وهاب‌زاده، غلام‌رضا کاظمی دینان، حسین آخانی، محمد فاضلی، کاوه فرهادی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، محمد درویش، متولد ۴ بهمن ۱۳۴۴ در تهران است. بیش از سه‌دهه از کاویدنِ طبیعت ایران توسط او می‌گذرد؛ در این مدت بیشتر از هر کنشگری در حوزه محیط‌زیست محتوا تولید کرده و به صورت کتاب یا در روزنامه‌ها، مجلات تخصصی، رادیو، تلویزیون، سینما و تارنمای مهار بیابان‌زایی منتشر کرده است؛ تارنمایی که یکبار در سال ۲۰۰۹ و بار دیگر در سال ۲۰۱۳ در اجلاس جهانی رسانه‌ها در بن جمهوری فدرال آلمان، به‌ترتیب رتبه سوم و اول را در بین همه تارنماهای محیط‌زیستی به خود اختصاص داد. او گرچه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و دبیر سیاست محیط‌زیست در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری است و در کابینه نخست حسن روحانی در سمت مدیرکل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست خدمت کرده است، اما شهرتش بیشتر به دلیل تبحرش در ارایه موضوعات پیچیده محیط‌زیستی به زبان ساده، موثر و جذاب و نیز شجاعتش در بیان دردها است؛ به نحوی که مخاطب عام را با خود همراه می‌کند.

در شب محمد درویش، اساتیدی چون عبدالحسین وهاب‌زاده (نویسنده و مترجم کتاب‌های مطرح محیط‌زیستی و بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران) غلام‌رضا کاظمی دینان (رییس انجمن روابط‌عمومی ایران و مشاور رییس‌کل بانک مرکزی)، حسین آخانی (گیاه‌شناس و استاد تمام دانشگاه تهران)، محمد فاضلی (استاد دانشگاه، جامعه‌شناس، مشاور وزیر نیرو و رییس مرکز امور اجتماعی آب و انرژی) کاوه فرهادی و علی دهباشی، سخنرانی خواهند کرد.

محیط زیست خانه اندیشمندان علوم انسانی محمد درویش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر