کد خبر: 718771 A

جشنواره هفتم «رویش» برای ارتقای سطح مشارکت فعالانِ کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، ادبی و دینی دانشگاه‌ها اسفند ماه امسال آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، هفتمین جشنواره ملی «رویش» به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با هدف ایجاد فضای نشاط و پویایی در دانشگاه‌ها، حمایت از کانون‌های فرهنگی- هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه‌ها، معرفی دستاوردهای این کانون‌ها و فعالان آنها برگزار می‌شود.

این جشنواره با اتکا بر پیام «رویشی نو در راه است» در دو قسمتِ رقابتی و غیررقابتی برپا خواهد شد.

به گفته کریم پورمرجان؛ رئیس اداره کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، مرحله رویشِ دانشگاهی از پانزدهم آبان تا اوایل دی ماه امسال در ۸۴ دانشگاه کشور برگزار شده است. تنها این دانشگاه‌ها می‌توانند آثار و دستاوردهای برگزیده کانون‌های خود را برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره روی سامانه Rouyesh۷.ir  بارگذاری کنند. سامانه  مذکور از ابتدای بهمن امسال به مدت دو هفته برای پذیرش آثار در دسترس خواهد بود.

جشنواره هفتم «رویش» در پنج بخش رقابتی به بررسی آثار فردی، گروهی، ایده‌ها و طرح‌های منتخب، دانشگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی برگزیده می‌پردازد.

به گفته کریم پورمرجان آثار فردی در بخش هنرهای تجسمی، صنایع دستی، ادبی، عکس، نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی و موسیقی و آثار گروهی در سه بخش تئاتر، موسیقی و فیلم دسته‌بندی شده‌اند. طبق برنامه جشنواره ملی رویش هر کدام از بخش‌های مربوط به آثار فردی و گروهی دارای زیرمجموعه‌های مجزا هستند.

شایان ذکر است انتخاب کانون‌های برگزیده در چهار زمینه اصلی اجتماعی، فرهنگ و اندیشه، ادبی و هنری، دینی و مذهبی و ۳۲ زیرمجموعه، یکی دیگر از برنامه‌های مدنظر مجریان جشنواره هفتم خواهد بود. جشنواره رویش در این بخش، ۳۲ برگزیده در سه سطح دانشگاهی خواهد داشت و کانون‌های دانشگاهی بر اساس برخورداری از امکانات دانشگاه‌ها، سنجش شده و وارد رقابت با یکدیگر می‌شوند.

در بخش دیگری از جشنواره، از ایده‌ها و طرح‌های برگزیده مرتبط با کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی استقبال می‌شود. شاخص‌های بررسی ایده‌ها برای رقابت در جشنواره، کاربردی بودن، برخورداری از توجیه اقتصادی-فرهنگی- اجتماعی و یافتن راهکار برای حل مشکلات احتمالی کانون‌های دانشگاهی است.

علاوه بر این، هفتمین جشنواره ملی رویش به انتخاب دانشگاه‌های برگزیده در پنج سطح می‌پردازد. دانشگاه‌های برگزیده این بخش در سطح یک(دانشگاه‌های بزرگ و مرکز استان)، سطح دو و سه، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و دانشگاه‌های ستادی (پیام نور، علمی-کاربردی، فرهنگیان و فنی حرفه‌ای) معرفی خواهند شد.

هفتمین جشنواره رویش مختص کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی دانشگاه‌هاست و فقط دانشگاه‌هایی می‌توانند در بخش رقابتی این جشنواره حضور یابند که رویش دانشگاهی را برگزار کرده باشند. هر دانشگاه بدون برگزاری رویش دانشگاهی می‌تواند در بخش غیر رقابتی جشنواره هفتم رویش شرکت داشته باشد؛ بخشی که برای نخستین بار در دوره هفتم به جشنواره رویش پیوسته است. شرایط حضور در جشنواره ملی رویش، دانشجو بودن صاحب اثر و عضویت در کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه‌های کشور است.

رویش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر