کد خبر: 717791 A

«طلوع» بیست و نهم دی ماه میزبان مخترع خودروی دست‌ساز ایرانی، آرش درویش دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت بود.

به گزارش ایلنا، «طلوع» بیست و نهم دی ماه میزبان مخترع خودروی دست‌ساز ایرانی، آرش درویش دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت بود.

مخترع خودروی دستاز ایرانی «آرش» در این برنامه گفت: این خودرو کاملا توسط متخصصین ایرانی طراحی شده و پروسه طراحی آن حدود ۱۰ماه به طول انجامیده است.

وی افزود: طراحی این خودرو توسط طراح بنام ایرانی آقای محسن خرسند انجام شده است. وقتی از جلو این خودرو نگاه می‌کنید لوگو ماشین را که الهام گرفته از طبیعت و قوچ است می‌بینید و این بالاترین سطح طراحی است.

این مخترع جوان ادامه داد: کاملا داخل ایرانی طراحی شده و تمام قطعات این خودرو در ایران موجود است. بجز قطعاتی که قابلیت ساخت آن در ایران نبوده که آن را با مشاکرت کمپانی خارجی ساخته و استفاده کردیم .

خودروی «آرش»، خودرویی سبک وزن که حدود ۸۰۰ کیلو گرم وزن دارد. از موتور کمپانی رنو استفاده شده و قدرت موتور آن ۱۲۰ اسب بخاربوده و دارای شتاب هفت ثانیه است.

برنامه «طلوع» به تهیه‌کنندگی علی خسروی و با اجرای اعظم کریمی ،شنبه تا چهارشنبه ساعت از ساعت ۸ تا ۹:۱۵  به صورت زنده از برج میلاد تهران به روی آنتن می‌رود.

دانشگاه علم و صنعت دی ماه طبیعت مکانیک وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر