کد خبر: 716270 A

نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر «مان» که از ۲۱ دی و در محل تماشاخانه استاد مشایخی آغاز شده بود، امروز ۲۶ دی به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر «مان» که از ۲۱ دی و در محل تماشاخانه استاد مشایخی آغاز شده بود، امروز ۲۶ دی به کار خود پایان می‌دهد. در این دوره از جشنواره ۲۲ نمایش حضور داشتند. از این تعداد، ۱۵ اثر در بخش مسابقه به رقابت پرداختند و ۷ اثر در بخش خارج از مسابقه قرار داشتند.

قابل ذکر است ۵ نمایش از شهرستان در جشنواره حضور یافته بود و ۵ نمایش نیز متعلق به رده سنی کودک و نوجوان بود. محرم زینال‌زاده، رفیق نصرتی و غزاله اسکندرن‍‍‍ژاد داوران جشنواره بودند.

در مراسم اختتامیه جشنواره که جمعه ۲۸ دی ساعت ۱۶ در محل آمفی تئاتر تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد و میزبان بسیاری از مسئولین، هنرمندان و چهره‌های سینما و تئاتر است، به برگزیدگان جشنواره شامل بهترین کارگردانی،‌ بهترین نمایشنامه تالیفی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین چهره‌پردازی،‌ بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین طراحی پوستر و بهترین اثر از نگاه مخاطبان، تندیس و جوایزی تعلق خواهد گرفت.

آثار برگزیده از امکان اجرای عموم در سالن استاد مشایخی نیز بهره‌مند خواهند شد و همچنین به بخش به علاوه فجر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، راه خواهند یافت.

همچنین مراسم بزرگداشت محرم زینال‌زاده، از پیشکسوتان عرصه سینما و تئاتر طی مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

اختتامیه نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر «مان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر