کد خبر: 715323 A

«اینجا زندگی» یکی از مستندهای مجموعه «غوغای بی‌هیاهو» شبکه دو سیما به جشنواره مستند LIDF لندن راه یافت.

به گزارش ایلنا، در یازدهمین سال برگزاری جشنواره مستند لندن؛ فیلم مستند «اینجا زندگی» (از مجموعه مستند غوغای بی‌هیاهو) به تهیه‌کنندگی مهدی بابایی و کارگردانی حسین فاطمیان به این جشنواره راه یافت.

اولین دوره جشنواره مستند بین‌المللی LIDF در سال 2007 در موزه بریتانیا برگزار شد. این جشنواره قدیمی‌ترین و بزرگترین جشنواره مستند لندن است و یک تصویر بی‌نظیر از جهان معاصر در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

این جشنواره علاوه بر معرفی و نمایش اثار کارگردانان بزرگ جهان، بهترین استعدادهای در حال ظهور را از سراسر جهان ارائه می‌دهد.

مجموعه مستند «غوغای بی‌هیاهو» عنوان یکی از برنامه‌های شبکه دو سیماست که با رویکرد پرداختن به امر آموزش و پرورش در مناطق مختلف کشور تهیه شد.

این سری مستند با تکیه بر روایاتی ساده و پر امید، تلاش می‌کند تا به مدرسه‌هایی در مناطق مختلف کشور سفر کند. مدارسی که با وجود مشکلات عدیده در روستا، حتی با تعداد کمی دانش آموز همچنان پابرجا بوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این برنامه به دور از پرگویی و با انتخاب تصاویری بکر از زندگی روستایی و بومی مناطق مختلف ایران، روایت‌هایی جذاب را به صورت مستند تهیه کرد.

«غوغای بی هیاهو» ی شبکه دو در جشنواره مستند لندن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر