کد خبر: 715316 A

«نشانی تا کلید» عنوان ویژه برنامه شبکه چهار سیما است که در ایام دهه فجر روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایلنا، «نشانی تا کلید» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امید داوری در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تهیه و تولید می‌شود و به بررسی آثار هنری مرتبط با انقلاب اسلامی می‌پردازد.

داوری در خصوص این برنامه گفت: در «نشانی تا کلید» با هنرمندان بزرگی که در طول چهار دهه انقلاب اسلامی  فعالیت هنری داشته‌اند، گفتگو می‌کنیم.

داوری گفت: این یک ویژه برنامه گفتگو محور است که در هر قسمت با هنرمندان یک رشته هنری همچون تئاتر، سینما، خوشنویسی، دیوارنگاری، گرافیک و نقاشی گفتگو و تاثیر انقلاب اسلامی را در این رشته‌ها بررسی می‌کنیم.

وی به برخی از هنرمندان این برنامه اشاره کرد و گفت: در خصوص هنر تئاتر،  دو منتقد روزبه حسینی و رضا آشفته در خصوص فعالیت‌های تئاتری زنده‌یاد محمود استاد محمد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر ایرانی گفتگو می‌کنند. در خصوص سینما رامتین شهبازی با مدیرعامل خانه سینما، منوچهر شاهسواری به گفتگوی می‌پردازد. در قسمت انیمیشن کیارش زندی با احمد عربانی صحبت می‌کند.

داوری افزود: کیخسرو خروش چهره ماندگار هنر، استاد ارشد خوشنویسی ایران که اولین پرتره‌ او از امام خمینی (ره) در کتاب‌های درسی منتشر شده است هنرمند دیگری است که در بخش خوشنویسی با او گفتگو می‌شود.

داوری در خصوص آیتم‌های برنامه گفت: در این برنامه ۵۰ دقیقه‌ای در میان گفتگوی هنرمندان، میان برنامه‌های مختلفی از آثار هنرمندان مرتبط با موضوع بحث پخش می‌شود.

تهیه‌کننده و کارگردان «نشانی تا کلید» در انتها گفت: تولید این ویژه برنامه سیزده قسمتی به پایان رسیده است و هم اکنون مراحل تدوین را سپری می‌کند.

تلویزیون دهه فجر شبکه چهار «نشانی تا کلید»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر