کد خبر: 714308 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

غلامرضا فرجی درباره اکران نوروزی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای اخیر مباحثی پیرامون اکران نوروز 98 مطرح شد و از قول داروغه‌زاده (دبیر جشنواره فیلم فجر و معاون نظارت و ارزشیابی) اعلام شد که فیلم‌های حاضر در جشنواره در اولویت اکران نوروز هستند.

 غلامرضا فرجی (سخنگوی کارگروه اکران) در پاسخ به این سؤال که باتوجه به اینکه تعداد زیادی از فیلم‌های کمدی که مورد علاقه سینماگران برای اکران در نوروز هستند در جشنواره شرکت نکرده‌اند، سرنوشت آنها چه می‌شود، گفت: اینکه فیلمی برای اکران نوروزی حتما باید در جشنواره فیلم فجر سال قبلش اکران شده باشد یا اینکه آثاری که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آیند، اولویت اکران در نوروز هستند، جزو قوانین و آیین‌نامه کارگروه نیست.

وی ادامه داد: شاید این مساله جزو سیاست‌های وزارت ارشاد و سازمان سینمایی باشد زیرا پروانه نمایش فیلم‌ها را سازمان سینمایی صادر می‌کند و امکان دارد صدور پروانه نمایش برخی از فیلم‌های جشنواره جزو اولویت‌های ارشاد باشد.

فرجی افزود: البته باید منتظر ماند و بعد از پایان جشنواره فیلم فجر آثاری که در این جشنواره به نمایش درآمدند را بررسی کنیم و پتانسیل آنها را برای اکران نوروزی بسنجیم و اینکه چه مقدار می‌توانند در جذب مخاطب موفق باشند.

وی ادامه داد: قطعاً سیاست ارشاد برای اکران نوروزی نمایش فیلم‌هایی است که آثار خوبی باشند و برای نوروز نیز مناسب باشند اما درباره مساله به صورت قطعی باید بعد از جشنواره فیلم فجر صحبت کرد.

وی ادامه داد: اینکه فیلمی در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد یک امتیاز برای کاندیدا شدن در اکران نوروزی محسوب می‌شود اما شرط کافی برای اکران نیست.

جشنواره فیلم فجر غلامرضا فرجی اکران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر