کد خبر: 713704 A

حمیدنژاد در نشست خبری:

نشست خبری سریال بانوی عمارت با حضور مهدی آذرپندار( مدیر پخش شبکه سه سیما)، عزیزالله حمیدنژاد(کارگردان سریال)، مجید مولایی(تهیه‌کننده)، احسان جوانمرد(نویسنده)، مریم مومن، شبنم فرشادجو، نیکی نصیریان(بازیگران) در تالار فیض سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید مولایی (تهیه‌کننده) این سریال درباره بودجه بانوی عمارت این‌طور توضیح داد: زمانی که ما می‌خواستیم تولید این سریال را شروع کنیم، معاونت سیما تغییراتی داشت و به‌تبع این موضوع سیاست‌های آن نیز تغییر کرده بود و به این ترتیب تلویزیون آن زمان می‌خواست که تولیدات بیشتری داشته باشند.

وی افزود: به‌همین دلیل بودجه‌های سریال‌های مختلف با کاهش مواجه شد. بر این اساس این کار با ۲۰ درصد بودجه سریال چرخ‌و‌فلک که یک اثر شهری بود کار را آغاز کردیم و با مشکلات بسیاری مواجه شدیم.

بودجه ۳۵ تا ۴۰ درصدی کمتر از سریال‌های شهری

مولایی ادامه داد: البته در ادامه روند کار بودجه ما زیاد‌تر شد ولی در نهایت باید بگویم بودجه ما ۳۵ تا ۴۰ درصد کمتر از بودجه سریال‌های شهری حال حاضر است. همچنین زمان ساخت مجموعه، قسط‌های ما خیلی دیرتر از زمان مقرر پرداخت می‌شدند و این موضوعات مشکلات بسیاری را برای ما ایجاد ‌کردند اما وجود یک تیم علاقمند سبب شد تا این کار به نتیجه برسد.

عزیزالله حمیدنژاد(کارگردان بانوی عمارت) نیز درباره ساخت فصل دوم این سریال توضیح داد: همیشه در کار وسواس‌های خاص خودم را داشتم و بعد دست به تولید اثری می‌زنم. بر همین اساس ساخت فصل دوم منوط به این است که مشکلاتی که در این پروژه داشتیم را نداشته باشیم. همچنین باید به این نتیجه برسم که ساخت فصل دوم این سریال بهتر از فصل اول آن است تا ترغیب به ساخت آن شویم.

برای ساخت فصل دوم باید شرایط مهیا شود

وی افزود: من به‌عنوان کارگردان دوست دارم و حق خودم می‌دانم در شرایط با آرامشی کار کنم تا کار با کیفیتی را بسازم چراکه تمام مشکلات سبب ضربه‌زدن به کیفیت کار می‌شود. در این کار تمام تلاش خودم را کردم تا موانع ایجاد شده به کار آسیب نزند اما نمی‌توانم که دیگر عوامل کار همچون بازیگران هم اعصاب فولادین داشته باشند تا به کارشان آسیب نرسد. برای ساخت فصل دوم علاوه بر اینکه خودم باید به این نتیجه بهتر بودن آن برسم، باید شرایط نیز مهیا شود.

مهدی آذرپندار(مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه) نیز در رابطه با ساخت فصل دوم این مجموعه بیان کرد: بنای ما در رابطه با کارهای پرمخاطب این است که فصل دوم آنها را نیز بسازیم و این موضوع تنها مختص به بانوی عمارت نیست اما برای ساخت فصل دوم سریال‌ها باید به پاسخ این سوال برسیم که آیا فصل دوم مجموعه از فصل اول آن بهتر خواهد شد. در صورت مثبت بودن قطعا این کار را در برنامه خود قرار می‌دهیم. در رابطه با بانوی عمارت هنوز به این نتیجه نرسیدیم.

روشن کردن چراغ رو به خاموشی سریال‌سازی کار سختی بود

آذر پندار نیز درباره بودجه این سریال که عوامل در مصاحبه‌های متعدد از کم‌بودن آن می‌گفتند، توضیح داد: تولید این سریال خیلی مدت‌ها قبل شروع شده بود و به‌نوعی ماحصل مدیران قبلی است. باید در نظر داشته باشید که در یک دوره‌ای سریال‌سازی تلویزیون به‌شدت تضعیف شده بود و روشن کردن این چراغ رو به خاموشی کار سختی بود. ما باید آثار زیادی را برای تولید آماده می‌کردیم. همین موضوع سبب شد اجحاف‌هایی در روند ساخت برخی آثار ایجاد شود.

وی افزود: حمیدنژاد در این‌خصوص حق دارند ولی ما از سوی دیگر باید به تلویزیون باتوجه به رقبای پولداری که دارد نیز حق بدهیم. امیدوارم اگر قرار شد که این سریال فصل دومی داشته باشد، اتفاقات قبلی تکرار نشود و شاهد اتفاق‌های خوبی باشیم.

سه سناریو برای فصل دوم بانوی عمارت

احسان جوانمرد(نویسنده سریال) نیز در این نشست اظهار کرد: برای فصل دوم این سریال سه سناریو نوشته شده ولی اینکه کدام آنها و در چه مقطع تاریخی باشد هنوز مشخص نیست. همین‌طور هنوز به این نتیجه نرسیدیم که آیا می‌توان فصل دوم بهتری نسبت به فصل اول سریال ساخت. البته به نظرم این اتفاق می‌تواند ایجاد شود، در صورتی که شرایط خوبی را برای آن مهیا کنند.

شخصیت‌ها هرکدام نماینده یک قشر از طبقات جامعه هستند

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا شخصیت‌های این سریال ما به‌ازای تاریخی دارند یا خیر، گفت: هیچ‌کدام از شخصیت‌های این سریال به جز ناصرالدین شاه، میرزا رضا کرمانی و یک کلنل روسی ما‌به‌ازای تاریخی که فرد خاصی باشد ندارند اما تمام شخصیت‌های ارائه شده حتما ما به‌ازای طبقات مختلفی در دوره خود هستند. در این اثر سعی شده برای تمامی طبقات جامعه آن زمان شخصیت‌هایی معرفی شوند. شخصیت‌هایی که هرکدام نماینده یک قشر از طبقه‌ای باشند.

شبکه سه مهدی آذرپندار بانوی عمارت عزیزالله حمیدنژاد مجید مولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر