کد خبر: 713482 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: تمهیدات لازم برای برپایی جشن شهر ملی نمد به میزبانی شهرکرد در آینده‌ای نزدیک اندیشیده شد.

به گزارش ایلنا، مهرداد جوادی (مدیرکل میراث‌فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری) در نشست با شهردار شهرکرد، نماینده استانداری چهارمحال و بختیاری و نماینده فرمانداری شهرستان شهرکرد تأکید کرد: تولید نمد و محصولات جانبی آن از سالیان بسیار دور در شهرکرد سابقه دارد.

او افزود: تقویت روحیه خودباوری بین هنرمندان و فعالان این هنرصنعت در شهرکرد باید در دستور کار قرار گیرد.

جوادی تصریح کرد: معرفی حرفه و صنعت تولید نمد و محصولات جانبی آن در دنیا و برنامه ریزی برای افزایش صادرات این محصول به نقاط مختلف جهان از مهمترین برنامه‌های اولویت دار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود.

او بیان کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری شهرکرد حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا که محله و کوچه "نمدمال‌ها" در آن قرار گرفته به عنوان گذر صنایع دستی معرفی و نامگذاری خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: نصب بنر و انجام تبلیغات محیطی از سوی شهرداری شهرکرد، رونمایی و نصب المان‌های شهری، رونمایی از تمبر یادبود "شهرکرد، شهر ملی نمد"، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی تولیدات نمدی و توزیع هدایا و اقلام تبلیغاتی نمدی از مهمترین برنامه‌های پیش بینی شده برای برگزاری جشن ملی نمد به شمار می‌رود.

او عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های مرتبط با تولیدات نمدی، معرفی و آموزش مصنوعات نمدی و شناسایی بازار فروش این هنرصنعت از برنامه‌های مورد نیاز در راستای تقویت هنر نمدمالی است.

جوادی اظهار کرد: ایجاد انگیزه بین هنرمندان و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کم بهره برای رونق هنر نمدمالی مورد توجه قرار دارد.

چهارمحال و بختیاری صنایع دستی نمدمالی نمد شهرکرد، شهر ملی نمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر