کد خبر: 712487 A

برنامه «آن سوی داستان» به تهیه کنندگی قاسم اورنگی در ۲۶ قسمت به معرفی کتاب‌های مختلف می‌پردازد و با توجه به تقارن ایام انقلاب، موضوع کتاب‌ها برگرفته از خاطرات مبارزان حقیقی علیه رژیم طاغوت در زمان انقلاب است .

به گزارش ایلنا، برنامه «آن سوی داستان» به تهیه کنندگی قاسم اورنگی در ۲۶ قسمت به معرفی کتاب‌های مختلف می‌پردازد و با توجه به تقارن ایام انقلاب، موضوع کتاب‌ها برگرفته از خاطرات مبارزان حقیقی علیه رژیم طاغوت در زمان انقلاب است .

 قاسم اورنگی تهیه کننده این برنامه با اشاره به اینکه فصل اول این برنامه به معرفی کتاب‌های دفاع مقدس اختصاص داشت، درباره فصل دوم برنامه گفت: فصل دوم نیز در ۲۶ قسمت به معرفی کتاب‌های عرصه انقلاب اسلامی خواهد پرداخت. کتاب‌هایی که معمولا تاریخ شفاهی، خاطره‌نگاری و یا مستند داستانی زندگی مبارزان و انقلابیان هستند.

وی افزود: خاطرات ۱۷ شهریور ۵۷، خورشید واره، خاطرات امیر سرتیپ دوم اکبر فتورایی، عبور از شط شب، خاطرات دکتر فرتوک زاده، خاطرات ابوالفضل توکلی بینا از جمله این کتاب‌ها هستند.

اورنگی افزود: این مجموعه کتاب‌ها به همت دکتر جواد کامور بخشایش، نویسنده کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس، رئیس گروه شخصیت‌های مانا انقلاب و... گلچین شده است.

این تهیه کننده با بیان اینکه برنامه دو بخش دارد، به معرفی بخش‌های مختلف آن پرداخت و عنوان کرد: در بخش اول مجری با نویسنده و شخصیت‌های حقیقی کتاب گفتگو می‌کند. به عنوان مثال، برای کتاب رفیق‌دوست، رفیق‌دوست و یکی از همرزمانش که نامش در کتاب آمده به همراه نویسنده به برنامه می‌آیند.

وی گفت: قبل از برنامه ۴۰ جلد از کتاب‌های مورد نظرمان در اختیار ۴۰ نفر از حضار قرار می‌گیرد تا در فواصل برنامه بخشی از کتاب را بخوانند و بعد از خوانش ده خط، مجری ادامه واقعه خوانده شده را از مهمان می‌پرسد.

اورنگی در خصوص بخش دوم نیز بیان کرد: در بخش دوم که نمایش است، چهار بازیگر به همراه مجری دو بخش از جاهای مهم کتاب را به صورت نمایش شده، اجرا می‌کنند.

او در رابطه با اینکه چنین برنامه‌هایی تا چه اندازه می‌توانند نمایانگر دستاوردهای انقلاب باشند، گفت: از هر برنامه باید به اندازه ظرفیت آن توقع داشت. هدف این برنامه معرفی کتاب در شکل و فرمی کاملا جدید و مبتکرانه است.‌

به خاطر تقارن با ایام انقلاب تیم تحقیق کتاب‌هایی با این موضوع را انتخاب کردند. این تلاقی نباید هدف اصلی را تحت‌الشعاع قرار دهد، اما موضوع کتاب‌ها برگرفته از خاطرات مبارزان حقیقی علیه رژیم طاغوت در زمان انقلاب است و به همین دلیل در واکاوی تاریخ‌نگارانه و بررسی برخی از جزئیات حوادث انقلاب به کمک افراد مرتبط به نکات جدید و ارزشمندی اشاره می‌شود.

اورنگی عنوان کرد: این برنامه به طور کامل متکی بر کتاب‌هایی است که گاهی نویسندگان آن‌ها، سال‌ها برای آن زحمت کشیدند و روی آن فکر کردند و به همین دلیل ساختار برنامه ما را نیز غنا می‌بخشد. تیم هنری تلاش کردند این محتوای ارزشمند را با زبان تصویری، به گونه‌ای خلاق و جذاب در اختیار مخاطب قرار دهد.

گفتنی است این برنامه از ۲۶ دی تا ۲۲ بهمن‌ماه از شبکه‌های جام‌جم و چهار سیما به روی آنتن می‌رود.

 

انقلاب دفاع مقدس خاطرات قاسم اورنگی آن سوی داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر