کد خبر: 712025 A

استان اردبیل در قالب جشنواره‌ی فجر استانی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۶ تا ۱۹ دی میزبان برنامه‌های متنوعی است.

به گزارش ایلنا، جشنواره‌ی فجر استانی در سی‌وهفتمین دوره از این جشنواره با گذر از ۷ استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز می‌شود و تا ۱۹ دی در این استان ادامه دارد.

بر این اساس شهر اردبیل یکشنبه ۱۶ دی از ساعت ۱۰ صبح در تالار جابر عناصری حوزه هنری میزبان ورک‌شاپ «کاربرد یوگا در بازیگری» با حضور رضا بهشتی خواهد بود. در همین روز پلاتوی استاد نجفلوی این شهر از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰ شاهد روی صحنه رفتن نمایش «خیر نبینی سعیده» به نویسندگی فرهاد نقدعلی و کارگردانی سوده تدین و رضا بهشتی از کرج (البرز) می‌شود که با مدت زمان ۵۰ دقیقه در دو نوبت روی صحنه می‌رود و سپس «هدیه مرموز» به نویسندگی و کارگردانی یاسر خاسب از تهران ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۴۵ دقیقه در تالار شمش عطار مجتمع فرهنگی و هنری فدک این شهر اجرا می‌شود.

روز دوشنبه ۱۷ دی نخست ورک‌شاپ «تئاتر فیزیکال» با حضور یاسر خاسب ساعت ۱۰ صبح در تالار جابر عناصری حوزه هنری برگزار و سپس «خانه» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی سینا علیپور از بابلسر (مازندران) با مدت زمان ۸۰ دقیقه از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰ طی دو اجرا در پلاتوی استاد نجفلو اجرا می‌شود. «پرواز ۷۴۵» نمایش دیگری است که در این روز از ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه در تالار شمس عطار مجتمع فرهنگی هنری فدک روی صحنه می‌رود.

سه‌شنبه ۱۸ دی ابتدا «گفتمان تئاتر در ارتباط با سیستم استانیسلاوسکی» با حضور نوفل ولی‌یف از جمهوری آذربایجان از ساعت ۱۰ صبح در تالار جابر عناصری حوزه هنری برگزار و سپس «مرجن» به نویسندگی بهرام محمدایری و کارگردانی شهروز ایری و روسل اونق از بندرترکمن گلستان با مدت زمان ۷۵ دقیقه از ساعت ۱۷:۳۰ در تالار شمس عطار مجتمع فرهنگی و هنری فدک اجرا می‌شود و بعد از آن «یک سبد تنهایی» به نویسندگی مجید واحدی‌زده و کارگردانی نوفل ولی‌یف از جمهوری آذربایجان به مدت ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۶ در تالار بیضاء اردبیلی روی صحنه می‌رود.

در آخرین روز، چهارشنبه نهم دی ابتدا ورک‌شاپ «طراحی نور در تئاتر» با حضور فرشید مصدق از ساعت ۱۰ صبح در تالار جابر عناصری حوزه هنری برگزار و در پایان «یک سبد تنهایی» مجددا از ساعت ۱۶ در تالار بیضاء اردبیلی اجرا می‌شود.

آیین اختتامیه نیز در همین روز از ساعت ۱۸ در مجتمع فرهنگی و هنری فدک برگزار خواهد شد.

سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر فجر در بخش فجر استانی از ۱۸ تا ۲۱ دی در منطقه‌ی آزاد اروند و پس از آن در استان یزد و از تاریخ  ۱۹ تا ۲۲ دی اجرا می‌شود، سپس از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می‌کند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۶_۱۴-۵۷-۳۱ (2)

اعلام جزئیات تئاتر فجر استانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر