کد خبر: 711846 A

افتتاح نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی با مدیریت ابراهیم حسینی و معرفی برنامه‌های روز دوم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی دو خبر از این جشنواره است.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی با مدیریت ابراهیم حسینی از ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۷ دی امسال و در ادامه برنامه‌های نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در مرکز هنر پژوهی نقش جهان افتتاح می‌شود.

آثار این نمایشگاه از سه منبع: آرشیو بنیاد اکبر رادی، مجله تصویر تئاتر و ارسال آثار توسط هنرمندان تامین و گردآوری شده و هنرمندانی همچون: حسین زنده‌رودی، ابراهیم حقیقی، محمد وجدانی، کیانوش غریب‌پور، هادی نوید، بهنام صدیقی، محمد افشار، کن رینولدز و... با اثرشان در این رخداد حضور دارند.

بر پایه این گزارش نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی به جز روز دوشنبه، تا پایان جشنواره همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸در محل مرکز هنر پژوهی نقش جهان واقع در تهران- خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از تقاطع شهید بهشتی- ضلع جنوب غربی بوستان ساعی- شماره ۲۱۶۹ پذیرای بازدید علاقه‌مندان است.

آغاز بخش‌های رقابتی نمایشنامه‌خوانی، مونولوگ و سمینار و مقالات رادی‌شناسی

شروع اجراهای بخش رقابتی مسابقه نمایشنامه‌خوانی و مسابقه مونولوگ و آغاز بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی‌شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از جمله برنامه‌های روز دوم جشنواره هستند.

در بخش مسابقه مونولوگ و از ساعت ۱۵ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، مونولوگ چهلمین امید؟ یا بیست و هشتمین زن؟ با نویسندگی طراحی و کارگردانی سید صائب میر با مدت زمان ۴۰ دقیقه اجرا می‌شود. همچنین در بخش مسابقه نمایشنامه‌خوانی جشنواره نیز از ساعت ۱۸ در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر خوانش نمایشنامه از پشت شیشه‌ها به کارگردانی رضا تفکری با مدت زمان ۵۵ دقیقه برگزار می‌شود.

بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره حضور علاقه‌مندان در برنامه نمایشنامه‌خوانی جشنواره رایگان بوده و متقاضیان می‌بایست با مراجعه به سایت تیوال نسبت به رزرو رایگان صندلی برای برنامه‌های نمایشنامه‌خوانی اقدام کنند. همچنین علاقه‌مندان استفاده از برنامه‌های بخش مونولوگ جشنواره نیز می‌بایست با مراجعه به سایت تیوال نسبت به خرید بلیت اجراهای این بخش اقدام کنند.

اهالی و دست‌اندرکاران محترم رسانه‌های گروهی با هماهنگی دبیرخانه و روابط عمومی جشنواره، میهمان ویژه این برنامه‌ها خواهند بود.

سمینار و مسابقه مقالات رادی‌شناسی جشنواره نیز از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۶ دی به مدت ۵ ساعت با ارائه دو مقاله برگزیده جشنواره و همچنین سخنرانی محمد چرمشیر بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی در محل تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می‌شود.

برنامه‌های روز دوم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی نمایشگاه «اسناد تصویری اکبر رادی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر