کد خبر: 711771 A

داستان نمایش «بیاین دارم بابامو می‌کشم» به کارگردانی آرش نژاد درباره یک گربه خانگی متعلق به تروریست بین‌المللی است که به دلایل مبهمی می‌میرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، داستان نمایش «بیاین دارم بابامو می‌کشم» به کارگردانی آرش نژاد درباره یک گربه خانگی متعلق به «پادریک» است که به دلایل مبهمی می‌میرد. پادریک که تروریست بین‌المللی است، برای کشف علت مرگ گربه‌اش و احیانا پیدا کردن قاتل او برنامه‌هایش برای بمب‌گذاری و کشتار مردم در رستوران‌ها را کنسل می‌کند و به شهر خودش آینیشمور بازمی‌گردد و اتفاقات تازه‌ای رقم می‌خورد.

آرش نژاد در گفتگو با ایلنا، «بیاین دارم بابامو می‌کشم» را یک کمدی خواند که از امروز (یکشنبه ۱۶ دی) با حضور افشین هاشمی در خانه نمایش مهرگان افتتاح شده و تا پایان دی هر روز ساعت ۱۷.۳۰ روی صحنه می‌رود.

11

نژاد «بیاین دارم بابامو می‌کشم» را اقتباسی از نمایشنامه «ستوان آینیشمور» مارتین مک‌دونا خواند که خودش آن را اقتباس و دراماتورژی کرده است و گفت: در این قصه همه اتفاقات براساس یک اشتباه رخ می‌دهد و گربه ستوان شهر گم می‌شود و همه به دنبال آن هستند؛ ستوان به دلیل تعلق خاطرش به گربه همه ماموریت‌هایش را کنسل کرده و به شهر برمی‌گردد. او فردی بسیار احساسی است و با برگشتنش کشت و کشتار و خون‌ریزی رخ می‌دهد که همه در قالب کمیک و برای یافتن گربه است.

این کارگردان تئاتر اتفاقات متن را گروتسک و مدرن خواند و گفت: نمایش در واقع طنزی است که خشونت دارد و درگیری‌هایش در زمان آزادسازی ایرلند رخ می‌دهد اما فضای داستان به ایران خودمان و اتفاقات کمیک و اشتباهاتی که در آن رخ می‌دهد، شباهت دارد.

نژاد با اشاره به اینکه حدود یک سال و نیم پیش دراماتورژی این کار را انجام داده، گفت: من چون همیشه نمایشنامه‌ها و فیلم‌های مارتین مک‌دونا را دوست داشتم به سمت این متن رفتم و انتخابش کردم هرچند که اجرای این متون کار خیلی سختی است اما امیدوارم نتیجه جذاب و جالب از کار دربیاید.

صادق مرادی، محمدجواد رنگرز، پدرام عزیزی، مسعود سالاری، ریحانه یزدان‌یار، آرش نژاد، محمد شاهوردی و مهران قاسم‌زاده (به ترتیب ورود به صحنه) بازیگران «بیاین دارم بابامو می‌کشم» به کارگردانی آرش نژاد هستند که در سالن شماره ۲ خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

9

آرش نژاد بیاین دارم بابامو می‌کشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر