کد خبر: 711138 A

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر درباره فیلم آشغال‌های دوست داشتنی و روند انتخاب فیلم‌ها توضیحات تازه‌ای ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم داروغه‌زاده (دبیر سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر) در حاشیه نشست خبری اعلام اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم آشغال‌های دوست داشتنی تا سال ۹۶ پروانه نمایش نداشت و نتوانست پروانه نمایش بگیرد. همه تلاشمان را می‌کنیم که برای این فیلم اکران بگیریم. به نظرم فیلم آشغال‌های دوست داشتنی فیلم خوبی است.

وی ادامه داد: این فیلم درباره گفتگو و وحدت است. درباره ایران و توصیه به وحدت ملی است. امیدوارم اختلاف نظرها درباره آن برطرف شود و مثل همه فیلم‌هایی که مشکل داشتند و سوءتفاهماتی ایجاد شد و بعدها برطرف شد، مساله ای ایجاد نشده و مشکل آن حل شود. چراکه پخش هیچ فیلم سینمایی نمی‌تواند معضلی برای نظام ایجاد کند. امیدوارم درباره حوزه فرهنگ که حوزه‌ای نرم است انعطاف داشته باشیم.

دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره این موضوع که هیات انتخاب تنها بخشی از بعضی از فیلم‌ها را دیده‌است، عنوان کرد: این اختیاری است برای فیلمسازی که فیلمش کامل نشده که فیلمش را برای حضور در جشنواره کامل کند. ما می‌خواستیم این فرصت را از فیلم‌ها نگیریم. ضمن اینکه اکثریت فیلم‌ها نسخه کامل یا نسخه قابل قضاوت داشته‌اند.

دبیر جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سوال که آیا فیلم مصائب شیرین ساخته علیرضا داودنژاد را دیده‌ است و نیز سرنوشت فیلم ژن خوک گفت: نسخه‌ای از فیلم مصائب شیرین به جشنواره نرسیده است و فیلم ژن خوک نیز از طرف هیات انتخاب رد شد.

داروغه‌زاده درباره نحوه داوری فیلم‌های بخش انیمیشن بیان کرد: سه فیلم انیمیشن داشتیم که امکان رقابت با فیلم‌های بخش سودای سیمرغ نداشتند. این فیلم‌ها داوری و نمایش دارند و جایزه ویژه هیات داوران به یکی از فیلم‌ها تعلق می‌گیرد.

فیلم آشغال‌های دوست داشتنی توضیحات تازه ابراهیم داروغه زاده درباره فیلم آشغالهای دوست داشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر