کد خبر: 710661 A

شالویی:

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره وارش گفت که این رویداد بین‌المللی با همراهی بخش خصوصی و نهادها و سازمان‌ها و مشارکت جوانان علاقمند و نخبگان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمود شالویی گفت: جشنواره فیلم وارش از دیرباز خواستگاه هنرمندان و فیلمسازان ملی بوده و جایگاه مهمی در سینمای ایران و فعالان این عرصه دارد.  اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمانهای مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود.

وی یاد آور شد: استقبال قابل توجه فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش، نشان از رویدادی تاثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش‌های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  به جشنواره اختصاص پیدا کند که می‌تواند بخشی از هزینه‌های جشنواره را جبران کند.

 رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی فیلم وارش اظهار داشت: همه جشنواره‌های مهم در ایران از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و... ردیف تعریف شده‌ای از محل اعتبارات ملی دارند وبا توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره‌ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تاکید کرد: نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش با برنامه‌ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می‌رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده‌سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار اول آن  به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین المللی توجه ویژه‌ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های جشنواره را از محل تأمین مشارکت‌های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره‌های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده‌ای از هزینه میهمانان بین المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه‌ها تأمین کنیم. رقم هزینه‌های جشنواره فیلم وارش درآینده ای نزدیک اعلام می‌شود و کمک‌های جانبی این رویداد در حال برنامه ریزی و بررسی است.

رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش بیان کرد: جشنواره‌های فرهنگی در همه استانها ی کشور  توسط مؤسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می‌شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه ریزی خود دیده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از سالها فراز و نشیب در برگزاری این رویداد، امسال این جشنواره از یک دبیرخانه دائمی و مدیریت علمی برخوردار است و بخش‌های مختلف آن با نظم اصولی پیگیر برگزاری مطلوب این جشنواره هستند.

شالویی ادامه داد: در استان مازندران پنج مجموعه صنفی، فرهنگی و هنری در حوزه سینما در بخش تولید، نمایش و امور صنفی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: همچنین در جشنواره فیلم وارش چند نشست و کارگاه ملی و بین المللی با حضور چهره‌های شاخص هنری از کشورهای حوزه دریای کاسپین برگزار خواهد شد.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در جشنواره فیلم وارش، گفت: این دوره از جشنواره فیلم وارش علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب جوان و هنرمند در بخش‌های مختلف استفاده و تلاش می‌کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره‌های آتی در کنار خود داشته باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم وارش ادامه داد: در مازندران به دنبال جشنواره‌هایی با رویکرد فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم و  از هر حرکتی با برنامه‌ریزی صحیح و علمی با پشتوانه هنرمندان حرفه‌ای است.

استان مازندران بخش خصوصی جشنواره بین المللی دولت نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر