کد خبر: 710553 A

ابنِ بابُوَیْه نخستین گورستان شهر ری و دومین گورستان تهران است که بسیاری از مشاهیر ایران در آن مدفون هستند. نام این گورستان برگرفته از نام محمد بن بابُویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان جهان شیعه است که آرامگاه او در آن‎جا واقع شده‌است.

به گزارش ایلنا شب ابن‌بابویه، عصر روز شنبه پانزدهم دی‌ماه در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

ابنِ بابُوَیْه نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران است که بسیاری از مشاهیر ایران، در آن مدفون هستند. نام این گورستان برگرفته از نام محمد بن بابُویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان جهان شیعه است که آرامگاه او در آن‌جا واقع شده‌ است.

در این شب؛ احمد محیط‌طباطبایی بررسی تاریخی از ابن بابویه ارایه می‌دهد. شهرام میراب اقدم از چگونگی ساخت فیلم مستند خود درباره ابن بابویه خواهد گفت و فیلم مستند « آرامستان» به نمایش درخواهد آمد.

ابن بابویه آرامگاه بسیاری از شخصیت‌های دویست سال اخیر، ازجمله : اشرف الدین گیلانی مدیر نسیم شمال، محمدعلی فروغی، عبدالحسین فرمانفرمائیان، علی اکبر دهخدا، سیدابوالقاسم انجوی شیرازی، جواد فاضل، حسین بهزاد، غلامرضا تختی، میرزاده عشقی، حسین فاطمی، غلامحسین صدیقی، حیدر رقابی، محمود محمود، سیدحسن سادات ناصری، عباس یمنی‌شریف و صدها شخصیت فرهنگی و سیاسی است، دیگر که در فیلم مستند شهرام میراب‌اقدم  معرفی شدند.

ابن بابویه مستند آرامستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر