کد خبر: 710178 A

با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان لرستان ۷۰ قلم شیء عتیقه مربوط به دوران ساسانی و ادوار مختلف تاریخی کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار امیر رحمت الهی (فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی) با اشاره به کشف اشیای عتیقه در لرستان، در بیان جزئیات این خبر گفت: یگان حفاظت استان لرستان  در ادامه رصد و پایش جرائم علیه مواریث تاریخی  فرهنگی و به محض اطلاع از خبر واصله مبنی برفعالیت باند حرفه‌ای خرید و فروش اشیای عتیقه در سطح شهرستان‌های خرم آباد و کوهدشت، با تحقیقات گسترده و تلاشی بی وقفه طی دو ماه کار اطلاعاتی و پیگیری مستمر پیرامون موضوع، موفق به شناسایی افراد دخیل درامر قاچاق اموال تاریخی شدند.

او افزود: در نهایت تیم عملیات یگان حفاظت باهماهنگی مراجع قضایی و همکاری اداره اطلاعات و پلیس مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان در عملیاتی غافلگیرانه ضمن دستگیری ۲ قاچاقچی اموال عتیقه، ۷۰  قلم شیء  مربوط دوران ساسانی و ادوار مختلف تاریخی کشف و ضبط کردند.

سردار رحمت الهی افزود: در این رابطه متهمان به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی استان دلالت شدند و موضوع دستگیری دیگر اعضای باند قاچاق اموال تاریخی در دستور کار یگان حفاظت قرار دارد.

لرستان اشیای تاریخی دستگیری باند اشیای عتیقه نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر