کد خبر: 710089 A

کتاب «مونو/شورایی و گفت و گو با مردم» نوشته آریان رضائی از سوی انتشارات افراز منتشر شد.

به گزارش ایلنا، کتاب «مونو/شورایی و گفت و گو با مردم» به نویسندگی آریان رضائی در ۲۲۶ صفحه حاصل ۷سال از تجربیات گروه مونو/شورایی در زمینه تئاتر تعاملی و کار و پژوهش روی روش‌های تئاتری آگوستوبوآل کارگردان برزیلی روانه بازار کتاب شد.

 کتاب در شش فصل: تسهیل‌گر نه بازدارنده، مونو/شورایی، تجربه‌های جوکر و تئاتر مونو/شورایی، ضرورت گسترش مراکز و یک موردپژوهی، مقالات و مستندات از سوی نشر افراز منتشر شده است.

آریان رضائی در بخشی از مقدمه این کتاب نوشته است:

تئاتر مونو/شورایی دریچه‌ای نو و رویکردی نوین برای آنالیز و بازخوانی دوباره‌ی تئاتر ستم‌دیدگان در ایران است. جریانی که با تلقی‌های نادرست از روش‌های آگوستو بوآل و ابهامات موجود مبارزه و از هر نوع سکوت و عزلت پرهیز می‌کند تا همه صدای مردم را در تئاتر بشنوند؛ راه را بر انکار تئاتر ستم‌دیدگان می‌بندد و در عین‌حال قابلیت‌ها و کاربردهای بی‌شمار و البته ناگفته و ناشناخته‌ی آن‌را نمایان می‌سازد. تئاتر ستم‌دیدگان فقط یک تئاتر خیابانی رایج نیست؛ بلکه جادوی آن می‌تواند همه‌ی فضاهای موجود از کافه و آپارتمان تا پلاتو و تماشاخانه‌های حرفه‌ای تئاتر را منقلب کرده و هر جایی را به فضای زیبایی‌شناختی و بستری برای توانمند سازی مردم تبدیل کند.

آریان رضایی کتاب «مونو/شورایی و گفت و گو با مردم»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر