کد خبر: 709619 A

جشنواره فجر استانی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۶ دی در اردبیل آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، جشنواره تئاتر فجر استانی تنها جشنواره غیررقابتی در حوزه استان‌هاست که با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان استان‌ها و نیز مخاطب‌پروری و ایجاد یک شبکه و تور بزرگ تئاتری برای استان‌ها برگزار می‌شود. این جشنواره با استفاده از حداکثر ظرفیت تئاتر و هنرمندان تئاتر استان‌ها قبل از شروع جشنواره اصلی فجر در استان‌های میزبان روی صحنه می‌رود.

در جشنواره فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر ۱۱ اثر از منتخبان برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها و ۱۰ اثر به انتخاب بخش فجر استانی از تهران، مشهد، کرج، همدان و کرمانشاه که آثار استانی بودند به این تور تئاتر پیوستند و طبق هماهنگی دبیرخانه مرکز و برنامه‌ریزی دبیران فجر استانی مجموعا ۳۳ سفر انجام خواهد شد تا این تور تئاتر شکل بگیرد.

جشنواره فجر استانی در سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر با گذر از هفت استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز می‌شود و تا ۱۹ دی در این استان اجرا می‌شود و سپس از ۱۸ تا ۲۱ دی در منطقه آزاد اروند، از ۱۹ تا ۲۲ دی در استان یزد، از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می‌کند.

در کنار اینها، نمایشگاه عکس و پوستر آثار برگزیده سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر نیز از جمله نمایشگاه چهل سالگی یا تئاتر بعد از انقلاب و نمایشگاه تخصصی کتب در این استان‌ها برپا می‌شود.

اسامی آثاری که در هر استان روی صحنه می‌رود به زودی اعلام خواهد شد.

آغاز جشنواره فجر استانی از ۱۶ دی در اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر