کد خبر: 709203 A

امین غفاری از جزئیات کنسرت ۱۰ و ۱۱ دی ماهش در تالار رودکی گفت.

به گزارش ایلنا، کنسرت مستقل امین غفاری، نوازنده ویولن روزهای ۱۰ و ۱۱ دی در تالار رودکی برگزار می‌شود. نشست خبری کنسرت ویولن و پیانوی او صبح یکشنبه نهم دی با حضور این نوازنده در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این نشست غفاری به اجرای پیش رو اشاره کرد و گفت: این اجرا شامل دو بخش است. بخش اول کنسرت رسیتال ویولن است و بخش دوم با پیانونوازی سروش صادقی دوست و همکلاسی سابقم در دانشگاه تهران همراه است.

او ادامه داد: در کنسرت روزهای ۱۱ و ۱۲ دی قطعاتی از باخ، اوژان ایزایی، سزار فرانک و... اجرا می‌شود. کنسرت بعدی در تاریخ پنجم بهمن در اصفهان و قطعات اجرایی موسیقی فیلم و موسیقی کلاسیک خواهد بود. علاوه بر این چند اجرا در اروپا نیز در چارت کاری خود دارم که اطلاعات بیشتر آن را به زودی اعلام می‌کنم.

غفاری افزود: در جشنواره فجر امسال هم با همراهی ارکستر سمفونیک تهران کنسرت ویولن شاهین فرهت را اجرا خواهیم کرد و به همراه ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی‌اکبر قربانی به عنوان نوازنده سولو حضور دارم. نکته‌ای که دوست دارم عنوان شود این است که ای‌کاش رسانه ملی به موسیقی بی‌کلام بیشتر بپردازد و گستردگی مخاطبان برای این ژانر از موسیقی بیشتر شود.

او ادامه داد: طی ماه‌های اخیر مسترکلاس‌هایی در مشهد، بجنورد، بابل، لاهیجان، بندرعباس و اصفهان برگزار کردم و دیدم چه استعدادها و ظرفیت‌هایی در شهرستان‌ها وجود دارد. اگر روی این استعدادهای نوجوان سرمایه‌گذاری شود، می‌توانند آینده کشور را بسازند و ارکستر سمفونیک خیلی بهتری خواهیم داشت.

کنسرت امین غفاری روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۱ و ۱۲ دی ساعت ۲۰:۳۰ در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

امین غفاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر