کد خبر: 709035 A

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی فرارسیدن سال نو میلادی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) را به مسیحیان تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان با بیان اینکه مسیح(ع) آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبر خاتم(ص) و ظهور منجی باشد، دنیای امروز را به بهره‌گیری کامل از آموزه‌های پیام‌آوران الهی فراخواند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم، إِذْ قَالَتِ الْمَلَائِکَةُ یَا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکِ بِکَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِیحُ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ وَجِیهًا فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَمِنَ الْمُقَرَّبِینَ- ای مریم خداوند تو را به کلمه‌ای از جانب خود بشارت می‌دهد که نامش مسیح، عیسی بن مریم است در حالی که در دنیا آبرومند و از مقربان الهی است. «سوره آل عمران-آیه ٤٥ ».

مسیح آمد تا پیام آور متعالی‌ترین تعالیم آسمانی باشد. او آمد تا از پس سال‌های تازیانه و بردگی و اسارت، بسان چراغی فروزان، نور آزادی و آزادگی را پرتوافشانی کند.

مسیح آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبرخاتم(ص) و ظهور منجی باشد. و چه زیبا، ایران و ایرانی، پیام های پیامبر خدا را به گوش جان شنید و مراتب میزبانی پیروان فرزند مریم را به جای آورد. ایران عزیز ما با اعتقاد به برادری و برابری در سایه وحدانیت، به قرن‌ها همزیستی مسالمت آمیز ادیان در این سرزمین کهن افتخار می‌کند. بی شک پیامبران الهی ضمن دعوت مردم به توحید و یگانگی، پیام‌آور صلح و دوستی میان انسان‌ها بوده‌اند و این پیام متعالی، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند احصاء و ترویج است.

در این میان بخش اعظمی از دستاوردهای میراث و فرهنگ بشری همسو با آموزه‌های مهرورزانه ادیان و در سایه توسعه فرهنگ سفر و گردشگری، بر تعامل و دوستی ملت‌های جهان تاکید می‌کند. جهان امروز، جهان گفتگوی ملت‌ها بر مبنای تفاهم و دوستی است که باید درس مهر و محبت حضرت مسیح(ع) که تاکید مشترک ادیان الهی است بیش از پیش در تعاملات بین المللی جوامع تجلی یابد و مبنای عمل دولتمردان جهان مسیحیت قرار گیرد.

سالروز میلاد مسعود گل مریم، کلمه تابنده و متبرک خدا، حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی را به مسیحیان جهان، به ویژه هموطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت می‌گویم و ایامی شاد توام با سلامت و آرامش و صلح برای تمام مردم دنیا از هر کیش و آیینی آرزومندم.»

جهان سال نو صنایع دستی و گردشگری کریسمس مسیحیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر