کد خبر: 708866 A

مشاور معاون علمی فناوری رئیس‌جمهوری:

اختتامیه دومین جشنواره ملی، فرهنگی، هنری "ایران ساخت" در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اختتامیه دومین جشنواره ملی، فرهنگی، هنری "ایران ساخت" با حضور سورنا ستاری(معاون علمی فناوری رئیس‌جمهوری)، حناچی(شهردار تهران) و با اجرای اشکان خطیبی در تالار وحدت برگزار شد.

پرویز کرمی (دبیر این جشنواره و  مشاور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) ابتدای این مراسم گفت: جشنواره "ایران‌ ساخت" در راستای حمایت از کالای ایرانی، معرفی اقتصاد دانش‌بنیان و جریان‌سازی فرهنگی برای تولید محتوا و نیز حمایت از کار و تولید ایرانی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ایران از پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های کلیدی اقتصادی بهره می‌برد، تصریح کرد: اگر بخواهیم این پتانسیل و انرژی را آزاد کنیم و مورد توجه قرار دهیم باید دانسته‌های درونی خود را کنار وظایفی که دولت، حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بر عهده دارند به سمت موفقیت سوق دهیم.

کرمی هدف از این جشنواره را شکل‌گیری استارت‌آپ برای تولید محتوا و جریان‌سازی برای توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان است. همچنین کمک به تولید ملی برای جلوگیری از واردات بی‌رویه بوده که بتوانیم به سمت تجاری‌سازی حرکت کنیم.

وی افزود: در این جشنواره ۲۸۳۸ اثر در ۶ بخش ارائه شده که از این تعداد حدود ۴۷۳ اثر در بخش ادبیات، ۸۴۰ اثر در بخش هنرهای تجسمی، ۹۲۳ اثر در بخش دیداری و شنیداری و صداوسیما، ۲۶۴ اثر در بخش رسانه دیجیتال و ۲۳۰ اثر در بخش‌ ایده بازار ارائه شده است.

مشاور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: ما دنبال ایجاد مطالبه‌گری هستیم و این امر اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه استانداردسازی و نظارت لازم در زمینه قوانین صورت گیرد. بنابراین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت این اهداف و ماموریت را در سرلوحه کاری خود قرار داده است.

تالار وحدت پرویز کرمی جشنواره ملی، فرهنگی، هنری "ایران ساخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر