کد خبر: 707699 A

رئیس انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما:

اعضای انجمن دستیاران کارگردان و برنامه‌ریز سینما معتقدند که ورود افراد غیرحرفه‌ای به تهیه‌کنندگی سینما استاندارد تولید را به خطر انداخته است.

مریم هژیروند (رئیس انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای پیرامون "چالش‌های تفکیک حرفه برنامه‌ریزی و دستیاری کارگردان سینما" گفت: در این جلسه اعضای صنف انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان و سینماگرانی همچون آناهید آباد، مصطفی احمدی، مریم هژیروند، دانش اقباشاوی، جلیل شعبانی و کاوه سجادی حسینی حضور داشتند و درباره مسائل مختلف سینما بخصوص آخرین وضعیت تولید و وضعیت تهیه‌کنندگی در سینما بحث شد.

وی ادامه داد: اکثر حاضران معتقد بودند که به دلیل ورود افراد غیرحرفه‌ای در امر تهیه‌کنندگی استانداردهای  فعالیت اعضا به خطر افتاده، ورود افراد غیرحرفه‌ای به عرصه‌های مختلف سینما تسهیل گردیده و ساختار سینمای حرفه‌ای در معرض خطر قرار گرفته است.

هژیروند ادامه داد: مسئولیت‌پذیری در حیطه لیدرهای اصلی فیلم به شدت افت کرده و اخلاق حرفه‌ای در سرازیری سقوط قرار دارد. در نهایت مسئولیت یک فیلم از لحظه شروع تا پایان که اکران فیلم است به صورت قابل توجهی شکننده شده  است و سینمای ایران در حال حاضر با بحران ریاست و مدیریت در فیلمسازی مواجه است. بحرانی که منجر به ریاست بدون مسئولیت در قبال تولیدات سینمایی شده است.

رئیس انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما ضرورت ارائه تعریف روشن و شفاف از حرف و مشاغل در صنوف را مسئله دوم مطرح شده در این جلسه به این کرد و افزود: انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما با تمام توان تلاش می‌کند تا این شغل به صورت حرفه‌ای، در چهارچوب مرزهای حرفه‌ای حرف و مشاغل تعریف شود، و ضروری است سایر صنوف سینما ازجمله تهیه‌کنندگان، تولیدکنندگان و سایر حرف در این راه قدم نهاده و به تعریف حرفه‌ای مرزهای شغلی خود اهتمام ورزند.

وی ادامه داد: انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما  معتقد است که  تفکیک حرفه برنامه ریزی از دستیاری کارگردان در سینما با چالش های جدی و متعددی روبروست واز سوی دیگر برخی از افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند در سینمای حرفه‌ای رشد نکرده و فاقد استانداردهای لازم هستند البته مسائل مالی و کم کاری اعضا نیز در رشد این مورد تأثیر مستقیم داشته است.

هژیروند ادامه داد: باید با ایجاد شرایط لازم برای ارتقای دانش اعضا در زمینه‌های حرفه‌ای و فرهنگی بتوانیم به رشد قابل قبول در هر صنف دست یافته و زمینه‌ای فراهم آوریم تا چالش‌های درون صنفی به شکلی معقول‌تر و منطقی‌تر توسط خود اعضا و لیدرهای مربوطه به سادگی حل وفصل شود.

مصطفی احمدی سینمای ایران با بحران ریاست و مدیریت در فیلم سازی مواجه است انجمن دستیاران کارگردان و برنامه ریز سینما مریم هژیروند تهیه کنندگی در سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر