کد خبر: 707427 A

دبیر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با صدور حکمی مدیر بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره را منصوب کرد.

به گزارش ایلنا، دبیر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران طی حکمی سپهر سلیمان را به‌عنوان مدیر بخش بین‌الملل این دوره معرفی کرد.

در متن حکم امین مختاری آمده است:

«نظر به شایستگی، تعهد و تجربه‌های ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان مدیر بین‌الملل بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود ضمن فراهم آوردن شرایط مطلوب جهت برگزاری این بخش از جشنواره، در جهت تقویت تعامل مابین گروه‌های ملی و بین‌المللی کوشا باشید. امید است در سایه ایزد منان با به‌کارگیری حداکثر ظرفیت‌های موجود در راستای ارتقا و اعتلای تئاتر دانشگاهی، در انجام وظایف محوله موفق باشید.»

سپهر سلیمان، دانش آموخته کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی از دانشکده زبان‌های خارجه دانشگاه تهران است. وی با برگزیدن موضوع مطالعاتی تئاتر و متاتئاتر رنسانس، پیوند خود را با دنیای نمایش برقرار کرد. بازی در تئاترهای دانشگاهی و کارگردانی تئاتر در فستیوال تئاتر دانشکده زبان‌های خارجه از جمله فعالیت‌های هنری اوست. سلیمان تجربه دو دوره عضویت در بخش بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را داشته و در سایه تسلط به زبان‌های اروپایی و شرقی، در حیطه تخصص پژوهشی در زمینه ادبیات و تئاتر تطبیقی، در بیش از ده‌ها پروژه بین‌المللی با رسانه‌های خارجی و داخلی به عنوان مجری، برنامه‌‌ریز و مترجم همکاری داشته است.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری امین مختاری پنجم تا چهاردهم اردیبهشت سال ۱۳۹۸  به همت اداره‌کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش‌های مختلف الف: مناطق «تئاتر صحنه» و ب: سراسری و بین‌المللی «تئاتر صحنه»، «تجربه‌های اجرا»، «نمایشنامه‌نویسی (جایزه اکبر رادی)، «پژوهش (جایزه فرهاد ناظرزاده کرمانی)»، «ترجمه  نمایشنامه»، «عکس، پوستر و تیزر»، «غیر رقابتی»، «کارگاه‌ها و درس گفتارها»، «مدرسان»، «جشنواره جشنواره‌ها» و «پایان‌نامه‌های برگزیده» ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برگزار خواهد شد. بخش تئاتر صحنه مناطق نیز نیمه اول اسفند سال ۱۳۹۷ میزبان هنرمندان فعال عرصه تئاتر دانشگاهی خواهد بود.

مدیر بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر