کد خبر: 707285 A

در پی ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در پی ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام علی اصغر مونسان به این شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون. جهان تشیع گوهر گران‌بهای دیگری از گنجینه علم و فضل و فقاهت را از دست داد.

بی شک فقدان حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی که از مفاخر دیانت، سیاست و فقاهت بود جبران ناپذیر و خسران بزرگی برای جهان اسلام است. عالم وارسته‌ای که شاگرد برجسته و نور چشم بزرگمردی چون شهید آیت الله صدر بود و در مکتب امام خمینی(ره) به کمال رسید.

نقش بی بدیل حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در راهبری حرکت‌های مبارزاتی پیش از انقلاب در عراق تا تحمل زندان و اسارت، حضور اثرگذار و محوری ایشان در حساس ترین فرازهای انقلاب اسلامی، خدمات ماندگار آن فقید در کلیدی‌ترین نهادهای نظام جمهوری اسلامی، التزام عمیق عملی و نظری به ولایت فقیه، تحقیق و تالیف و تدریس علوم حوزوی و آفرینش آثار ارزشمند در این عرصه، تنها بخشی از توصیفی است که می‌توان از سیره و زندگی پربار آن راحل الی الله برشمرد.

در گذشت خادم بزرگ انقلاب اسلامی، متفکر و عالم جلیل القدر حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهوری محترم، جامعه معزز روحانیت، ملت مسلمان ایران و عموم دوست‌داران و پیروان آن فقید بزرگوار تسلیت می‌گویم.»

آیت الله هاشمی جامعه صنایع دستی و گردشگری عراق معاون آیت‌الله هاشمی شاهرودی تسلیت رئیس سازمان میراث فرهنگی برای درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر