کد خبر: 706982 A

دفتر مرکزی پایگاه باغ‌های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی در کاخ موزه گلستان با حضور مدیر امور پایگاه، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان و کارشناسان پایگاه‌ها راه‌اندازی شد.

به گزارش ایلنا، نخستین جلسه هم‌اندیشی مدیران پایگاه‌های میراث جهانی باغ و قنات ایرانی امروز، دوشنبه سوم دی ماه، در کاخ گلستان برگزار شد. همزمان با برگزاری این نشست نیز دفتر مرکزی پایگاه باغ‌های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی در کاخ گلستان راه‌اندازی شد.

فرهاد عزیزی (مدیر امور پایگاه‌های جهانی) با اعلام این مطلب گفت: نشست جلسه هم‌اندیشی مدیران پایگاه‌های میراث جهانی به دنبال سلسله نشست‌های پیشین برگزار شده که آخرین بار نیز این نشست‌ها در شیراز و با هدف برنامه ریزی‌های استراتژیک پایگاه‌های جهانی و ارائه گزارش عملکرد همکاران برپا شد.

او گفت: امروز همزمان با برگزاری این نشست دفتر مرکزی باغ‌های ایرانی، قنات و بیابان لوت که هر کدام دارای دفتر محلی در استان‌ها بودند برای تسریع روند برنامه‌های آتی افتتاح شد.

در این نشست حسین راعی (مدیر پایگاه پرونده قنات ایرانی) گفت: انتظار می‌رود که با افتتاح این دفتر و براساس برنامه‌های مشخص پایش مداوم داشته باشیم و کارشناسان نیز در یک چارچوب تعیین شده اقدام به فعالیت کنند.

او همچنین به برنامه ۵ ساله پایگاه باغ‌های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی اشاره کرد و افزود: یک برنامه ۵ ساله برای پایگاه باغ‌های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی تدوین شده که لازم است هدف گذاری‌ها و اقداماتی که صورت می‌گیرد براساس این برنامه ۵ ساله پیش رود.

راعی افزود: توجه به ظرفیت‌های درون زا، بالابردن ضریب ماندگاری آموزش و ایجاد انتفاع محلی و ملی، معرفی و جذب سرمایه‌های اجتماعی و حفاظت ایجابی اهم سیاست‌های پایگاه‌ها با توجه به سیاست‌ها و استراتژی‌های مرکز میراث جهانی است.

پایگاه کاخ موزه گلستان باغ‌های جهانی بیابان لوت قنات ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر