کد خبر: 706865 A

انیمیشن سارینا با هدف قهرمان‌سازی و روحیه بخشی به کودکان سرطانی تولید شد.

به گزارش ایلنا، اسدالله دیانتی (مدیر استودیو رضوان) تاکید کرد: فصل اول سریال انیمیشن سارینا در ۱۳ قسمت هفت دقیقه‌ای با همکاری موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند و به سفارش مرکز متنا؛ تولید شده و هم‌اکنون در حال مذاکره با وزارت بهداشت برای تولید چهار فصل دیگر این سریال هستیم.

دیانتی با اشاره به شرایط روحی کودکان سرطانی افزود: این کودکان به صورت مستمر از محیط اطراف خود پیام‌های منفی دریافت می‌کنند و باور عمومی غیر قابل درمان بودن سرطان خواه نا‌خواه به ایشان القا می‌شود. ضمن اینکه شرایط دشوار جسمی و درمان‌های سخت و آزار دهنده روحیه این کودکان را فرسوده می‌کند. به همین دلیل بود که برآن شدیم تا انیمیشنی بسازیم که موضعوع آن مرتبط با کودکان سرطانی باشد.

دیانتی اظهار داشت: قهرمان این انیمیشن یعنی سارینا در اثر ظلم غول به بیماری دچار می‌شود که آثار جانبی شبیه به سرطان دارد و موهای زیبای او می‌ریزد. این مساله سبب می‌شود کودک سرطانی با قهرمان داستان همزاد پنداری کند و برای خود قهرمانی از جنس خود داشته باشد. دومین مساله اینجاست که سارینا تسلیم بیماری نمی‌شود و روحیه خود را نمی‌بازد بلکه با کمک برادرش سورنا و دوستش شیرو به نبرد غول می‌روند و او را شکست می‌دهند و بیماری سارینا درمان پیدا می‌کند. این مساله سبب می‌شود تا کودک سرطانی مشاهد کند که قهرمانش برخلاف تصورات القا شده از این بیماری نه تنها از پا در نیامده، بلکه بر بیماری غلبه کرده و در نتیجه روحیه او برای مبارزه با بیماری تقویت شود.

مدیر استودیو رضوان تاکید کرد: همچنین یکی از اهداف استودیو رضوان و انجمن کودکان فرشته‌اند، از تولید این سریال تزیین و تجهیز اتاق کودکان سرطانی در بیمارستان با کاغذ دیواری، روبالشتی، ملحفه، جلد سرم و سایر وسایل دربردارنده تصاویر سریال سارینا است تا هم این مساله فضای افسرده درون اتاق این کودکان را به فضایی شاد تبدیل کند و هم کودکان را به طور مداوم به یاد قهرمان پیروزی بر بیماری بیاندازد و این تاثیر مثبت روانی را مضاعف کند.

در این راستا گفتگوهای مقدماتی نیز با مسئولین وزارت بهداشت صورت گرفته است و در صورت موفق بودن مذاکرات پس از پخش سریال در دستور اجرا قرار خواهد گرفت.

فصل اول انیمیشن سارینا در ۹۱ دقیقه در سال ۱۳۹۷با تکنیک دوبعدی کات اوت به تهیه‌کنندی اسدالله دیانتی و کارگردانی کیانوش عابدی در استودیو رضوان تولید شده و سرپرستی دوبلاژ این مجموعه را سعید شیخ زاده برعهده داشته است.

انیمیشن درمان سرطان کودکان وزارت بهداشت ساخت انیمیشنی برای کودکان سرطانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر