کد خبر: 706803 A

کتاب ردیف پیانوی مرتضی محجوبی که چاپ اول آن در تابستان ۱۳۹۷ توسط انتشار هنر و فرهنگ منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان در کمتر از چهار ماه به چاپ دوم رسید.

به گزارش ایلنا، کتاب ردیف پیانوی مرتضی محجوبی اولین و تنها کتاب از ردیف پیانوی این موزیسین فقید است که به خط نت موسیقی بین‌المللی بوده و چاپ اول آن در تابستان ۱۳۹۷ توسط انتشار هنر و فرهنگ منتشر شد و با استقبال مخاطبان در کمتر از چهار ماه به چاپ دوم رسید.

بهار برخوردار (پژوهشگر موسیقی و مولف این کتاب) در ارتباط با چاپ دوم آن گفت: در پی درخواست‌های بسیار زیاد مخاطبان برای چاپ دوم، نمونه صوتی کتاب را که مشتمل بر ۱۳۸ گوشه تفکیک شده در ۷ دستگاه و ۵ آواز است، برای استفاده علاقه‌مندان آماده کرده‌ام که به همراه کتاب ارائه شده است. همچنین برای هنردوستانی که پیش از این چاپ اول کتاب را تهیه کرده‌اند و نیز همه علاقه‌مندان به پیانونوازی ایرانی؛ امکان دانلود نمونه صوتی کتاب به صورت رایگان و از طریق سایت pianoirani.ir فراهم شده است. علاوه براین، در چاپ دوم امکان تهیه نسخه الکترونیکی کتاب (فایل PDF) فراهم شده است که این مورد نیز از طرف هموطنان خارج از کشور بسیار تقاضا شده بود.

برخوردار در پایان گفت: این کتاب ماه گذشته از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان مرجع به دو پرونده پیانونوازی به شیوه استاد محجوبی و شیوه نوازندگی پیانوی کلاسیک ایرانی اضافه شده است.

تألیف کتاب «ردیف پیانو» مرتضی محجوبی، در مجموع پنج سال زمان برده و یکی از بزرگترین خلاهای موجود در پیانونوازی ایرانی و آموزش تکنیک‌های آن را برطرف ساخته است.

بهار برخوردار کتاب ردیف پیانوی مرتضی محجوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر