کد خبر: 706407 A

گردهمایی دوستداران فرهنگ و هنر ایران زمین در باغ موزه نگارستان به مناسبت یادبود باستانی پاریزی برگزار و آثاری از فرشچیان و چند هنرمند دیگر به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با سالروز تولد زنده یاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی، برنامه آیینه‌دار دوران نیز در کنار مراسم یادبود او در باغ موزه نگارستان برگزار خواهد شد.

این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، شرکت ملی صنایع مس ایران و دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

هدف از این برنامه به انجام رساندن طرح آیینه دار دوران با نام محمد ابراهیم  باستانی پاریزی است و در این مراسم، شرایط و آغاز کار طرح آیینه دار دوران که شامل تصویرگری از آثار مکتوب باستانی پاریزی است اعلام خواهد شد و در آینده با مشورت بزرگان از فرهیختگان دیگر ایران زمین  نیز جهت تجلیل در این طرح بهره گرفته خواهد شد.

همچنین، طی این مراسم که دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۵:۳۰، برگزار می‌شود، از نمایشگاهی موقت با آثار هنرمندانی مانند محمود فرشچیان، طاها بهبهانی، حسین محجوبی، علی زنده رودی، حبیب الله صادقی، یدالله کابلی، کامبیز درم بخش، محمد علی بنی اسدی و دیگر هنرمندان رونمایی می‌شود.

محمود فرشچیان آیین آینه دار دوران باستانی پاریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر