کد خبر: 706400 A

ششمین برنامه از سلسله نشست‌های «عصرانه مستند» به فیلم «زمان» به کارگردانی ماریا ماوتی اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، مستند «زمان» با حضور ماریا ماوتی، کارگردان و  مهدی مطهر، تهیه‌کننده این مستند سه‌شنبه (4 دی ماه) در خانه مهر رضا نمایش داده می‌شود و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

این مستند در دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‌بلند شد.

این فیلم برشی از زندگی مردی است که هفت سال پیش به همراه خانواده‌اش به ترکیه پناهنده شده و برحسب اتفاقاتی غیرمنتظره، مسیرش از همسر و بچه‌هایش جدا می‌شود.

در خلاصه موضوع این مستند ۴۶ دقیقه‌ای آمده است: «چی باعث شد قید کشورتو بزنی؟ – بخاطر آینده‌ بچه‌هام، آینده‌ اونها رو روشن کردم -خب الان بچه‌هات کجان؟»

مراسم نقد و بررسی و نمایش فیلم مستند «زمان » سه‌شنبه 4 دی ماه ساعت 17:30 در خانه مهر رضا به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بیمارستان دی، نرسیده به پل همت، نبش کوچه نیلو، پلاک یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم رایگان و آزاد است.

خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با راه‌اندازی «عصرانه مستند» به نمایش مستندهای شاخص به ویژه با رویکرد اجتماعی می‌پردازد و هدف از آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر فرهنگ و هنر به ویژه سینما است.

برنامه «عصرانه مستند» هر ۲ هفته یکبار در خانه مهر رضا برگزار می‌شود و تاکنون نمایش و نقد مستندهای متهمین دایره بیستم، آوانتاژ، بزم رزم، زنانی با گوشواره‌های باروتی، راه طی شده را میزبانی کرده است.

نمایش «زمان» در «عصرانه مستند»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر