کد خبر: 705872 A

با پیشنهاد و حکم حمیده بانو عنقا رئیس هیئت مدیره موسسه استاد اکبر رادی، محمود دولت‌آبادی دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی شد.

به گزارش ایلنا، محمود دولت‌آبادی، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس، با پیشنهاد و حکم حمیده بانو عنقا، رئیس هیئت مدیره موسسه اکبر رادی و شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، دبیر افتخاری این رخداد فرهنگی هنری شد.

در جریان برگزاری چهارمین نشست شورای سیاستگذاری این جشنواره که در محل عمارت جدید خانه تئاتر و با حضور محمود دولت‌آبادی، حمیده بانو عنقا، هادی مرزبان، بهزاد صدیقی، حسین مسافر آستانه، محمد امیریاراحمدی، بهروز محمودی بختیاری، امیر اسمی، روح‌الله جعفری، یوسف باپیری و امید طیرانی بی‌غم برگزار شد، بهزاد صدیقی دبیر جشنواره ضمن ارائه گزارش کوتاهی از روند فعالیت‌ها و معرفی بخش‌‌های این جشنواره به محمود دولت‌آبادی، از او برای پذیرش سمت دبیری افتخاری این جشنواره، سپاسگزاری کرد و افزود: حضور جناب‌عالی در جشنواره تئاتر اکبر رادی بسیار مغتنم، افتخارآمیز و مایه مباهات بوده و اینکه در کنار ما هستید باعث دلگرمی است.

صدیقی سپس در خصوص جوایز و‌ اهدای نشان اکبر رادی توضیحاتی را به او ارائه داد و گفت: در این جشنواره به برگزیدگان هر بخش که یک نفر است، جوایزی تعلق می‌گیرد و برای نخستین‌بار به برگزیده بخش نمایشنامه‌نویسی نشان اکبر رادی اهدا می‌شود. این نشان‌ها را سفارش داده‌ایم تا ساخته شود و به زودی با برگزاری مراسمی از آن رونمایی می‌شود.

حمیده بانو عنقا نیز با ابراز خرسندی از پذیرش دبیری افتخاری این رخداد توسط محمود دولت‌آبادی گفت: خیلی خوشحالم که جناب دولت‌آبادی با این جشنواره و با ما همراه هستند و همکاری می‌کنند. البته ایشان همیشه همراه بنیاد رادی بوده‌اند. امیدوارم بتوانیم با حضور آقای دولت‌آبادی جشنواره پررونقی داشته باشیم. همسر زنده‌یاد اکبر رادی در خاتمه تأکید کرد: آقای دولت‌آبادی با حضورشان به اعتبار جشنواره افزودند و من به سهم خودم از این حضور و همکاری در جشنواره سپاسگزاری می‌کنم و از ایشان بابت این همکاری ممنون هستم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته بیشتر مسئولیت‌ها را در برگزاری جشنواره همکاران من برعهده دارند که با عشق و بدون هیچ چشم‌داشتی پیگیر برنامه‌های بنیاد رادی و این جشنواره هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد اکبر رادی با ابراز تأسف از بی‌توجهی نهادهای سیاست‌گذار فرهنگی هنری و شهری به برنامه‌های بنیاد رادی گفت: مسئولان مذکور با وجود این که بنیاد رادی دارای مجوز فعالیت رسمی است، هیچ‌گونه حقی را برای این بنیاد قائل نیستند.

دولت آبادی 1

در ادامه این نشست محمود دولت‌آبادی در سخنانی با تمجید از برگزاری جشنواره تئاتر اکبر رادی گفت: برای جشنواره تئاتر اکبر رادی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم جشنواره پرباری باشد.

وی هم‌چنین افزود: برگزاری این جشنواره نشان می‌دهد ما هستیم و وجود داریم. خیلی خوشحالم که خانم حمیده بانو عنقا فعالیت بنیاد رادی را به شکل جدی و مستمر ادامه می‌دهند. من نیز تا آن‌جا که بتوانم همراه بنیاد رادی خواهم بود.

خالق رمان کلیدر و جای خالی سلوچ پس از دیدن طرح نشان اکبر رادی تأکید کرد: نشان اکبر رادی بسیار زیباست و خط اکبر رادی که مثل مینیاتور می‌ماند چه خوب در این طرح نشان رادی آمده است.

او با تقدیر از فعالیت گروه برگزاری جشنواره ادامه داد: پشتکار و علاقه خانم رادی نسبت به امور بنیاد رادی واقعا ستودنی است.‌ و خوب است هنوز در این زمانه افرادی هستند که بدون نگاه‌های مالی و موقعیتی و گروه‌بندی‌های خاص پای کار برگزاری چنین رویدادی ایستاده‌اند و یقین دارم که با چنین نگاهی در کارشان موفق می‌شوند.

در پایان چهارمین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره، حکم دبیری افتخاری محمود دولت‌آبادی توسط حمیده بانو عنقا به ایشان تقدیم شد.

در متن حکم محمود دولت‌آبادی که با امضای رییس هیئت مدیره موسسه اکبر رادی و رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی آمده است:  

کوشش‌ها و تجربیات ارزشمند و اعتبارآفرین جنابعالی سبب شد تا بنیاد اکبر رادی دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی را به آن جناب بسپارد. بی‌تردید حضور ارجمند جنابعالی در این جشنواره، به اعتبار و رونق آن خواهد افزود و موجب دلگرمی بنیاد اکبر رادی خواهد شد.

با سپاس از شما برای پذیرش این مسئولیت، تندرستی و سربلندی همیشگی را برایتان آرزومندم.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی دی ۱۳۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

محمود دولت‌آبادی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر